Strona głównaGryAktualnościRekordowe wyniki gamingowych inicjatyw charytatywnych - JaRock'a dla WOŚP i AGDQ 2020

Rekordowe wyniki gamingowych inicjatyw charytatywnych – JaRock’a dla WOŚP i AGDQ 2020

W miniony weekend gracze z całego świata mogli brać aktywny udział w dwóch ważnych inicjatywach charytatywnych. W Polsce była to oczywiście Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy, do której przyłączyli się między innymi streamerzy JaRocka. A w Stanach rekordy biło Awesome Games Done Quick.

Stream JaRocka z 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się w nocy z niedzieli na poniedziałek, mając na liczniku rekordowy wynik ponad 251 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Wciąż jednak można brać udział w aukcjach, na których do zdobycia jest sprzęt komputerowy – potrwają one mniej więcej do końca tygodnia.

Kiedy my z zapałem obserwowaliśmy to co się działo na JaRocku, w Stanach odbywała się kolejna edycja Awesome Games Done Quick. To inicjatywa speerdunnerów, graczy pokonujących na czas gry takie jak The Legend of Zelda: Link’s Awakening, Super Mario Maker 2, Blasphemous oraz Untitled Goose Games. Tegoroczna edycja AGDQ odbywała się w Hotelu Double Tree w Orlando, a speedrunnerzy zebrali tam zawrotną sumę ponad 3,1 miliona dolarów, bijąc tym samym zeszłoroczny wynik o około 700 tysięcy dolarów. Pieniądze z tej akcji zostały przeznaczone na Fundację Zapobiegania Rakowi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię