Strona głównaKonsoleZdaniem Jasona Schreriera z Kotaku next-geny będą mocniejsze niż RTX 2080

Zdaniem Jasona Schreriera z Kotaku next-geny będą mocniejsze niż RTX 2080

Nie ustają spekulacje na temat wydajności konsol nowej generacji. Dopiero co niezbyt przychylnie wypowiadał się o niej prezes NVidii, a teraz jeden z branżowych dziennikarzy bierze PS5 i Xboxa Series X w obronę. I to w dość zaskakujący sposób.

Zdaniem szefa NVidii zarówno PS5 jak i Xbox Series X z ledwością dadzą sobie radę w starciu z topowymi kartami graficznymi tego producenta. Tymczasem Jason Schreier, dziennikarz pracujący dla Kotaku, ma na ten temat kompletnie odmienne zdanie:

“(…) jestem zdania, że specyfikacje, które ci goście zamierzają osiągnąć w przypadku PS5 i Anacondy są mocniejsze niż karty graficzne, nawet takie jak RTX 2080 (…)”

Szokujące? O konsolach od dawna mówiło się, że są hamulcem branży gier, bo to przez nie autorzy są zmuszani do downgrade’ów graficznych. A tymczasem jeden z szanowanych redaktorów poważnego serwisu twierdzi, że nowe konsole będą mocniejsze od jednej z najbardziej topowych kart na rynku.

Zobacz: PS5 może otrzymać wsteczną kompatybilność ze wszystkimi wersjami PlayStation

To nie koniec rewelacji Schreiera. Stwierdził on, że gry stworzone przez wewnętrzne studia Sony dla PS5 będą exclusive’ami dla tej konsoli – w przeciwieństwie do gier studiów zewnętrznych, oraz oczywiście tytułami na konsolę Microsoftu. 

Czytając powyższe, należy mieć na uwadze, że to przewidywania i domysły, a nie potwierdzone informacje. Jeśli jednak jeden z tak poważanych dziennikarzy branżowy snuje takie przypuszczenia, to coś chyba jest na rzeczy.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię