Strona głównaWiadomościOprogramowanieJak najszybciej zaktualizujcie GeForce Experience

Jak najszybciej zaktualizujcie GeForce Experience

Jeżeli Wasze komputery wyposażone są w karty graficzne ze stajni Nvidii to z pewnością korzystacie również z aplikacji GeForce Experience. W tej sytuacji koniecznie i jak najszybciej pobierzcie najnowszą aktualizacji.

GeForce Experience to aplikacja Nvidii służąca do optymalizacji ustawień karty graficznej i komputera pod kątem wydajniejszego grania. Wielu graczy wykorzystuje ją do wyciśnięcia kilku klatek więcej z ulubionych tytułów. Niestety w programie wykryty poważną lukę w zabezpieczeniach, która pozwala na przejęcie komputera przez hakera.

Zobacz: Nvidia gotowa na Burzę Ognia. Nowe monitory kompatybilne z G-Sync

Błąd został wykryty przez Davida Yeslanda z Rhino Security Labs. Błąd został oznaczony numerem CVE-2019-5674. Jest on powiązany z komponentami ShadowPlay, NvContainer i GameStream, które nie sprawdzają plików, co może zostać wykorzystane do uruchomienia na naszym komputerze zdalnie aplikacji lub zmianę uprawnień do systemu.

Co gorsze atak można przeprowadzić przez modyfikację plików dziennika. Co w tym przypadku oznacza, że użytkownik nie musi sam nic uruchamiać, kod zostanie wykonany sam. Jedynym pocieszeniem jest to, że najpierw haker musi dokonać zmodyfikowane pliki, które wykorzystuje GeForce Experience.

Zobacz: Nvidia włączy Ray Tracing w starszych kartach graficznych bez rdzeni RTX

Najważniejsze jednak, że Nvidia szybko naprawiła problem i wydała aktualizację oprogramowania oznaczoną numerem 3.18. Zweryfikujcie, zatem wersję GeForce Experience i dokonajcie aktualizacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię