Strona głównaWiadomościGeForce GTX 1180 prawie dwa razy droższy od GTX 1080

GeForce GTX 1180 prawie dwa razy droższy od GTX 1080

Nie mamy dobrych informacji dla wszystkich, którzy niecierpliwie czekają na premierę nowej generacji kart graficznych Nvidia. Wiele wskazuje na to, że będzie drogo. I to nie bardzo drogo, a piekielnie drogo. Tak drogo, że sprzedaż jednej nerki nie wystarczy. 

Serwis DigiTimes, powołując się na zaufane źródła, jest zdania, że karta graficzna GeForce GTX 1180 może w dniu premiery kosztować nawet 999 dolarów. W Polsce oznaczałoby to prawdopodobnie grubo ponad 4 tys. Złotych. Dla porównania GeForce GTX 1080 w dniu premiery kosztował „zaledwie” 599 dolarów. To podwyżka aż o 66,6%. Oczywiście nie jest to kwota oficjalna, ale już wcześniej pojawiały się pogłoski o wysokich cenach nowej generacji kart. 

Czemu ceny miałyby być tak wysokie? Prawdopodobnie po to, aby utrzymać różnice między poprzednią generacją. Producenci cały czas mają tysiące kart graficznych z architekturą Pascal i najwyraźniej nie zamierzają obniżać ich cen. Zamiast tego nowa generacja będzie dużo droższa. Nie dostrzegacie w tym sensu i logiki? Nie martwcie się, nie jesteście sami. Dla mnie też to brzmi co najmniej absurdalnie. 

Nowe karty najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane 20 sierpnia na konferencji GeForce Gaming Celebration. Według dotychczasowych informacji model GTX 1180 ma zadebiutować pod koniec sierpnia, a GTX 1170 i GTX 1160 miesiąc i dwa miesiące później. 

Źródło: DigiTimes

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię