Strona głównaGryGra ze Steama kopała kryptowaluty na komputerach graczy

Gra ze Steama kopała kryptowaluty na komputerach graczy

Kopanie kryptowalut to jeden z fenomenów, którego nie jestem w stanie zrozumieć. Nie tylko z powodu górników karty graficzne przez długi czas kosztowały krocie, to wiele osób próbuje jeszcze oszukiwać niczego nie podejrzewających użytkowników. Tak było z jedną z gier ze Steama, która wykorzystywała PC-tych graczy do kopania kryptowalut. 

Na szczęście kryptowalutowe szaleństwo powoli zmierza ku swojemu zasłużonemu końcowi. Jednak po drodze wydarzyło się z jego powodu wiele złych rzeczy. Po pierwsze, ceny kart graficznych. Po drugie, na wielu stronach zaszyto skrypt, który miał prawdopodobnie za zadanie wykorzystywać komputery odwiedzających do kopania. Teraz do tej listy można dopisać jeszcze grę ze Steama, która drogocenne komputery graczy również zaciągała do katorżniczej pracy w cyfrowej kopalni. 

Tą grą było Abstractism. To bardzo prosta produkcja, która na Steamie kosztowała zaledwie 0,99 dolara. Jednak użytkownicy zauważyli, że pomimo swojej prostoty bardzo mocno zużywa ona zasoby komputera. Szybko okazało się, że znajduje się w niej wirus, którego zadaniem prawdopodobnie było kopanie kryptowalut. Oczywiście deweloper wszystkiemu zaprzeczał, ale wiele rzeczy wskazuje na jego winę. Dla przykładu w grze istniał mechanizm nagród, w którym im dłużej graliśmy, tym lepsze przedmioty otrzymywaliśmy. To po to, aby w tym czasie jak najlepiej wykorzystać moc obliczeniową PC-ta. Poza tym sam w jednym z postów z 2014 roku napisał, że gra wykorzystywana jest do kopania Monero.

Gra została już usunięta przez Steama. 

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię