Strona głównaWiadomościGeForce GTX 2080 i GTX 2070 zadebiutują już w kwietniu?

GeForce GTX 2080 i GTX 2070 zadebiutują już w kwietniu?

Sezon na plotki związane z kolejną generacją kart graficznych uznajemy za oficjalnie otwarty! Pierwsze informacje są takie, że GTX 2080 oraz GTX 2070 trafią na rynek już w kwietniu tego roku.

Takie informacje podał niemiecki serwis 3DCenter. Według nich kolejna generacja kart graficznych Nvidia GeForce będzie oparta na architekturze Ampere, a nie Volta. Ale to akurat żadna nowość. Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się już wiele tygodni temu, gdzieś mniej więcej w połowie listopada 2017 roku. Ciekawie za to brzmi plotka, według której układ GP102 zakończył już swój żywot i nie będzie dłużej produkowany.

Czemu ma to takie znaczenie? Ponieważ GP102 jest wykorzystywany między innymi w kartach graficznych GeForce GTX 1080 Ti, Titan X oraz Titan Xp. Szczególnie interesująco brzmi zrezygnowanie z pierwszego z tych modeli, który w tym momencie jest najwydajniejszą konstrukcją, skierowaną do graczy. Co ważne, zakończenie produkcji miało nastąpić już w listopadzie zeszłego roku, a to oznacza, że wkrótce GTX 1080 Ti może zostać całkowicie wyprzedany. Stany magazynowe kiedyś muszą się skończyć, a biorąc pod uwagę aktualne zapotrzebowanie, nastąpi to szybciej niż później.

Ale wróćmy do kolejnej generacji kart graficznych. Najważniejszym układem w architekturze Ampere ma być GA104, który trafi do GTX-ów 2070 oraz 2080. Według plotek produkcja GPU ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu, a na sklepowych półkach karty miałyby zagości już w kwietniu. Po drodze, w marcu, odbyłaby się jeszcze oficjalna prezentacja na GTC (GPU Technology Conference) lub GDC (Game Developers Conference). Oczywiście nie zabraknie też wolniejszych konstrukcji, np. GA106 dla GTX 2060, czy też GA107 lub nawet GA108 dla totalnie budżetowych kart graficznych. Warto jeszcze wspomnieć o wykorzystaniu nowych pamięci GDDR6, ale to też informacja znana od wielu tygodni.

Pamiętajcie jednak, że to tylko i wyłącznie plotki. Nie jest to nawet wyciek informacji. To po prostu pogłoski, które nigdzie i w żaden sposób nie zostały potwierdzone. Dlatego przymrużamy oczy i traktujemy te informacje ze sporym dystansem.

Źródło: wccftech, 3DCenter

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię