Strona głównaPoradnikiPolecane zestawy komputerowe – luty 2018

Polecane zestawy komputerowe – luty 2018

Wstęp

Luty 2018 roku to prawdopodobnie jeden z gorszych miesięcy na zakup komputera. Pomimo tego postanowiliśmy przygotować zestawy komputerowe w cenach od 1500 do 8000 zł.

Jeśli śledzicie nasze comiesięczne zestawienia, to już znacie podstawowe wytyczne. Przede wszystkim liczy się dla nas wydajność w grach i ewentualna możliwość łatwego rozbudowania komputera. Na szczycie naszej listy priorytetów są: karta graficzna, procesor i pamięć RAM. Ale nie oznacza to, że bagatelizujemy wpływ płyty głównej, zasadność solidnego zasilacza lub potrzebę instalowania systemu operacyjnego na dysku SSD. Jeśli budżet na to pozwala, to staramy się, aby każdy element oferował odpowiednią jakość i wydajność.

Wiecie też, że nie bierzemy pod uwagę napędów typu nagrywarka DVD, gdyż uważamy je za zbędne. Dzisiaj już prawie nikt nie korzysta z płyt, a gdyby ktoś miał taką potrzebę, to koszt napędu jest niewielki. Po drugie, w naszych zestawach nie ma obudów ze względu na różne gusta użytkowników. Jednemu dany model będzie się podobać, a innemu już nie. W sprzedaży dostępnych jest wiele dobrych produktów, o różnym designie, kolorze i przeznaczeniu. Wierzymy, że każdy będzie potrafił wybrać coś dla siebie. Oczywiście czepiacie się nas w komentarzach, że końcowa cena zestawu będzie przez to wyższa. Nie przeczymy temu. Zauważcie jednak, że my wciąż trzymamy się okrągłych sum i nie idziemy na łatwiznę. Wiele serwisów konkurencyjnych oferuje zestawy w cenie np. 4200 zł. Też moglibyśmy tak zrobić, dodając do każdego PC-ta cenę obudowy, ale naszym zdaniem nie ma to sensu.

Poza tym luty 2018 to miesiąc, w którym nie zalecamy kupna komputera. Chociaż przygotowaliśmy zestawy, to głównie z myślą o tych, którzy już nie mogą poczekać nawet tych kilku tygodni. Pozostali powinni się wstrzymać, ponieważ ceny kart graficznych są kosmiczne i w porównaniu z poprzednim miesiącem droższe zestawy są dużo gorsze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię