Strona głównaGryAktualnościGeForce Now: Z usługi zniknęły gry Activision Blizzard, bo nie powinno ich...

GeForce Now: Z usługi zniknęły gry Activision Blizzard, bo nie powinno ich tam być

Nvidia usunęła ze swojej usługi GeForce Now wszystkie gry Activision Blizzard. Wszystko z powodu nieporozumienia i różnej interpretacji dotychczasowej umów przez każdą ze stron.

Gracze uczestniczący w zamkniętych testach beta GeForce Now mogli grać w produkcje Activision  Blizzard takie jak Call of Duty: Modrn Warfare czy Overwatch. Jednak 4 lutego sytuacja uległa zmianie i wszystkie gry wydawcy zniknęły z usługi. Nvidia przez długi czas nie podała dokładnej przyczyny usunięcia tytułów.

Zobacz: Final Fantasy VII remake – Sony chwali się nowymi screenshotami

Według informacji przekazanych przez serwis Bloomberg, Nvidia poinformowała, że Activsion zezwoliło na umieszczenie swoich gier w ramach testów beta, ale firmy nie rozmawiały na temat dalszej współpracy po zakończeniu testów. Nvidii wydawało się, że powinno zostać po staremu, z kolei Activision chciał sporządzenia nowej umowy. W związku z tym wszystkie tytuły zostały wykasowane z usługi.

Jak podkreśla Nvidia:

Activision Blizzard było fantastycznym partnerem podczas bety GeForce Now, którego wzięliśmy pod uwagę w czasie bezpłatnego okresu próbnego dla wspierających nas graczy. Uznając nieporozumienie, usunęliśmy ich gry z naszej usługi. Mamy nadzieję, że będziemy mogli z nimi współpracować dalej, aby ponownie włączyć do oferty ich gry.

Zobacz: Scenarzysta Mass Effect odszedł z BioWare, bo stało się zbyt korporacyjne

Nie wiadomo jednak czy i kiedy skasowane gry powrócą do usługi, a głównie to interesuje graczy. Na razie sytuacja wygląda tak, że gry Activision Blizzard nie są dostępne w trybie przesyłania strumieniowego. Gracze, którzy dokonali zakupu, będą nadal mieli do nich dostęp. Nvidia musi się mocno sprężać w swoich działaniach, za plecami ma mocną konkurencję w postaci Google Stadia i Microsoft Project xCloud.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcebloomberg
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię