Strona głównaGryAktualnościScenarzysta Mass Effect odszedł z BioWare, bo stało się zbyt korporacyjne

Scenarzysta Mass Effect odszedł z BioWare, bo stało się zbyt korporacyjne

W marcu 2018 Drew Karpyshyn – znany pisarz i twórca między innymi scenariusza do serii Mass Effect – opuścił BioWare. Teraz dołącza do studia Archetype Entertainment, założonego przez James Ohlena i przy okazji tłumaczy, czemu odszedł z poprzedniej firmy.

James Ohlen bardzo długo pracował w BioWare jako główny projektant. Jednak w lipcu 2018 roku opuścił firmę. Stało się to krótko po tym, jak pożegnał się z nią również pisarz Drew Karpyshyn – pisarz i zarazem twórca fabuły wielu hitów studia, jak chociażby Mass Effect. Teraz Panowie znowu łączą siły, tym razem jako Archetype Entertainment. Przy okazji Karpyshyn przyznał, dlaczego 2 lata temu zdecydował się opuścić BioWare:

– Praca marzeń. Utalentowani ludzie, pracujący nad świetnymi grami jak Baldur’s Gate, KOTOR, Mass Effect oraz Dragon Age. Jednak to się zmieniło w momencie, w którym studio zaczęło odnosić sukcesy i rosnąć. Stawaliśmy się coraz bardziej korporacyjni. Coraz rzadziej robiliśmy to, co kochamy. Zespoły były zmuszane do robienia gier na podstawie badań rynkowych, a nie kreatywnego instynktu i pasji. Moja wymarzona praca stała się zwykła pracą i straciłem entuzjazm i pasję, którą kiedyś miałem – przyznał Drew Karpyshyn.

Pisarz przyznał, że Archetype Entertainment przypomina mu porządki w BioWare i znowu cieszy się z pracy nad nowymi projektami. Jednocześnie wie, że trudno będzie nawiązać do wcześniejszych sukcesów, bo jednak z BioWare stworzyli produkcje, które na zawsze przeszły do historii branży. Na ten moment wiemy, że nowe studio pracuje nad multiplatformową grą RPG w uniwersum science-fiction, w której najważniejsza jest ciekawa fabuła.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię