Strona główna Wiadomości Hardware GeForce RTX 2070 – na rynku są dwie różne wersje tej samej...

GeForce RTX 2070 – na rynku są dwie różne wersje tej samej karty

- Reklama -

Planowaliście zakup karty graficznej GeForce RTX 2070? Może Was spotkać niemiła niespodzianka. Na rynku dostępne są dwa warianty teoretycznie tego samego modelu. Nvidia nie informowała o tym otwarcie, a różnice są zauważalne. 

Okazuje się, że do sprzedaży trafiły karty graficzne GeForce RTX 2070 z dwoma rdzeniami. Pierwszy, nieco słabszy, jest oznaczony jako TU106-400. Drugi, trochę mocniejszy, ma dodaną literę “A” na końcu, więc pełne oznaczenie to TU106-400A. Czym się różnią? Mają dokładnie taką samą ilość rdzeni CUDA i generalnie specyfikacja jest niemal identyczna. Niemal, bo modele TU106-400A mają wyższe taktowania bazowe i w trybie Boost. Mają też zupełnie inny potencjał OC.

Zobacz także: RTX 2070 dwa razy szybszy od GTX 1070 w 4K? I tak, i nie

Czy to aż tak duża różnica? Okazuje się, że tak. W poszczególnych grach to około 4 klatki na sekundę. Niby niewiele, ale warto byłoby poinformować użytkowników, że w ogóle występują. Tymczasem Nvidia mocniejsze rdzenie oferuje tym firmom, które produkują karty graficzne z segmentu premium. Z kolei słabsze są oferowane partnerom, którzy mają w swojej ofercie bardziej budżetowe konstrukcje.

Niby nie ma w tym nic złego, ale jednak niesmak pozostaje. Gdyby Nvidia nie starała się tego ukrywać, to pewnie nie byłoby problemu. Tymczasem Zieloni znowu boją się otwarcie mówić o swoich urządzeniach i technologiach. Nie w taki sposób buduje się zaufanie wśród graczy. Tym bardziej, że nowe karty cechują się bardzo wysoką awaryjnością.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE