Strona głównaWiadomościGeForce RTX 3070 do komputerów przenośnych został ukazany na fotografii.

GeForce RTX 3070 do komputerów przenośnych został ukazany na fotografii.

Pierwsza fotografia nowego mobilnego układu graficznego Nvidia GeForce RTX 3070 do komputerów przenośnych wypłynęła z Chin. Udostępnij ją użytkownik @9550pro z chińskiego forum NGA.

Zdjęcie przedstawia mobilny układ graficzny GA104 (Ampere), który to bazuje na rdzeniu karty desktopowej GeForce RTX 3070. Właściwie to jest to pierwsze zdjęcie tego rdzenia w ogóle, ponieważ premiera GeForce RTX 3070 spodziewana jest dopiero w tym miesiącu. Rdzeń ma wielkość 395,2 mm2 i składa się z 17,4 miliarda tranzystorów. Źródło wycieku nie podaje specyfikacji tego rdzenia, ale bazując tym, jak zbudowane były wcześniejsze modele GeForce RTX 20XX, to możemy dojść do wniosku, że rdzeń będzie zbudowany dokładnie tak samo, jak w wersji dla komputerów desktopowych, tylko taktowanie, oraz pobór energii, będą zmniejszone.

W tym przypadku GeForce RTX 3070 dla laptopów może otrzymać rdzeń, który będzie składał się z 5888 rdzeni CUDA. Co może spowodować, że ta karta graficzna, będzie mieć wydajność GeForce RTX 2080 Ti.

Na zdjęciu widzimy też, jak będzie wyglądał układ pamięci i ile jej będzie. Mobilny GeForce RTX 3070 ma otrzymać 8 GB GDDR6 od firmy Hynix. Są to moduły oznaczone numerem H56C8H24AIR, więc na ich podstawie wiemy, że są to niskonapięciowe moduły, które pracują z szybkością 12 Gbps, z napięciem zaledwie 1.2 volta. Szyna pamięci ma wynosić 256-bit. Więc maksymalny transfer pomiędzy podsystemem pamięci a rdzeniem GPU, będzie wynosił 384 GB/s, to minimalnie mniej niż w desktopowym GeForce RTX 3070, który to przesyła te informacje z szybkością 448 GB/s.

Niestety nie znamy dokładnego TDP tej karty graficznej  jej taktowania, ale z pewnością będzie to bardzo szybka bestia. Dlatego nie możemy doczekać się końca roku, ponieważ wtedy ma nastąpić prezentacja mobilnych układów graficznych. Trzeba nam jeszcze pamiętać, że ponad tym modelem, może pojawić się mobilny GeForce RTX 3080.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię