Strona głównaKonsoleXbox Series S mógł wyglądać kompletnie inaczej. Ujawniono zdjęcia

Xbox Series S mógł wyglądać kompletnie inaczej. Ujawniono zdjęcia

Gracze śmieją się, że Xbox Series S wygląda jak element klimatyzacji. Ujawnione zdjęcie pokazuje, że pomysłów na design konsoli było więcej.

Nowa generacja konsol Xbox ma całkiem wyrazisty styl. Ładne, czyste linie prostokątów, które powinny pasować do większości półek na telewizory. Obok większego Xboxa Series X, mniejszy Series S wygląda dość kompaktowo, choć duży okrągły element (prawdopodobnie chłodzenia) przywodzi na myśl wentylator systemu klimatyzacji. Ale Microsoft nie zawsze planował taki wygląd konsoli. Jedna z osób pracujących przy designie Series S zdradziła, że konceptów było całkiem sporo. Możecie je zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Xbox-Series-S-prototypy

Okrąg jest elementem powtarzającym się w większości z nich, ale nie w każdej. Finalny design powstał jako efekt rozważań nad tym, jaki styl urządzenia najlepiej dopasuje się do większości wnętrz. Niezależnie od tego, w którym miejscu planujemy postawić konsolę. Na design miało wpływ miejsce, w którym stały konsole graczy oraz sposób ułożenia innych mebli.

Zobacz: Xbox Series S – o ile szybciej ładują się na nim gry w porównaniu do One S?

Poza tym, wygląda na to, że ekipa Xboxa wiele nauczyła się od czasów pokazu Xboxa One. Designerzy chcieli, żeby sylwetka konsoli wzbudzała zainteresowanie, a nie przypominała graczom chlebak czy mikrofalówkę. Takie spostrzeżenia ze strony pracowników Microsoftu są ciekawym spojrzeniem na to, do czego musiała się przygotować firma przed premierą konsoli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię