Strona głównaWiadomościHardwareGeForce RTX 3080 Ti w nowej specyfikacji ma być rywalem AMD Radeon...

GeForce RTX 3080 Ti w nowej specyfikacji ma być rywalem AMD Radeon RX 6800XT

Nvidia w końcu się zdecydowała, jakim modelem GeForce RTX będzie walczyła z AMD Radeon RX 6800XT, to nowy GeForce RTX 3080 Ti, który ma zastać wyposażony w większą ilość pamięci VRAM, oraz w pełny rdzeń GA102.

Znając praktyki Nvidii dotyczące strategii wypuszczania na rynek swoich kart graficznych, byliśmy pewni, że po premierze AMD Radeon, firma z Santa Clara szybko odpowie na ruch konkurencji. Tą odpowiedzią ma być właśnie przygotowywany GeForce RTX 3080 Ti, który ma otrzymać pełny rdzeń GA102 z 10496 rdzeniami CUDA, ilość pamięci VRAM ma zostać podwojona względem modelu RTX 3080, więc nowa karta na swoim wyposażeniu, będzie miała 20 GB.

Jak łatwo wywnioskować, model RTX 3080 Ti, będzie miał wydajność bardzo zbliżoną do najwydajniejszego w ofercie GeForce RTX 3090, różnić ich będzie tylko 4 GB pamięci VRAM i wolniejsza magistrala. Model Ti ma korzystać z 320-bitowej szyny pamięci tak jak RTX 3080.

Całkowicie nieznana pozostaje cena za tę kartę graficzną. Ponieważ aktualny popyt przekracza podaż i Nvidia oraz producenci AiB nie są w stanie dostarczyć na rynek odpowiedniej liczby kart graficznych. Dlatego nie wiemy, w jakiej cenie zadebiutuje RTX 3080 Ti, możemy tylko spekulować czy będzie ona identyczna z RTX 3080, czy wyższa. Jednego jesteśmy pewni, dzięki konkurencji AMD otrzymamy nowe wydajniejsze karty graficzne na rynku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię