Strona głównaGryAktualnościGeorge R.R. Martin zdaniem kolegi po fachu nie powinien był tworzyć fabuły...

George R.R. Martin zdaniem kolegi po fachu nie powinien był tworzyć fabuły do Elden Ring

Jest coś satysfakcjonującego w tym, że autorzy książek zaczynają być zazdrośni o scenariusze do gier. Tak jest z rolą jaką odegrał George R.R. Martin przy okazji powstawania Elden Ring.

Autor książek fantasy, Brandon Sanderson, wyraził swoje głębokie niezadowolenie i rozczarowanie faktem, że zadanie napisania scenariusza do Elden Ring dostał autor Gry o Tron, George R.R. Martin, a nie on. Sanderson, autor m.in. ciepło przyjętych opowiadań Mistborn, których elementy pojawiły się w Fortnite w maju 2021, podzielił się swoją opinią o Elden Ring w trakcie podcastu Intentionally Blank.

elden ring Geaorge R.R. Martin

Kiedy jeden ze słuchaczy zapytał Sandersona o proces, który stoi za tym, że jego postaci pojawiają się w innych dziełach popkultury (jak np. grach), autor najpierw podjął temat właśnie Mistborn i Fortnite, ale szybko przeszedł do Elden Ring. Stwierdził m.in., że Martin bardziej interesuje się futbolem amerykańskim niż grami. Zresztą, swoją pasję do gier Sanderson podkreślił kilkakrotnie w trakcie swojej tyrady.

Zobacz: Przejście Elden Ring zajmie 30 godzin

Słowom Sandersona nieco zaprzecza wpis na blogu Martina sprzed kilku tygodni, w którym napisał co prawda, że gry to nie jego bajka, ale zagrał w swoim życiu w kilka strategiczno-ekonomicznych tytułów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię