Strona głównaEsportCounter-StrikeGeT_RiGhT zawiesza esportową karierę. Popularny "Krzyś" będzie streamerem Dignitas

GeT_RiGhT zawiesza esportową karierę. Popularny „Krzyś” będzie streamerem Dignitas

Są takie postaci światowej sceny CS:GO, które chciałoby się oglądać bez przerwy. Jednak na każdego kiedyś przychodzi pora – teraz GeT_RiGhT zdecydował o zawieszeniu kariery.

Christopher „⁠GeT_RiGhT⁠” Alesund to jedna z tych osób, które kojarzymy z najważniejszymi momentami w światowym CS:GO. Pociągnął za sobą tysiące nowych graczy, bo dzięki jego umiejętnościom, zdobytym trofeom, ale także niesamowitej charyzmie i osobowości na stałe zapisał się w pamięci graczy. GeT_RiGhT to jeden z tych graczy, którzy mieli wyjątkowe szczęście obserwować “od środka” esport w jego przełomowym momencie – zaczynał swoją karierę, gdy w CS-a grało się po kafejkach, ale występował też przed tysiącami fanów na największych arenach na świecie.

Zobacz: Ninjas in Pyjamas popiera protesty w Polsce

Występował w finałach pierwszych 5 turniejów CS:GO rangi Major i wygrywając jednego z nich. Rywalizował profesjonalnie przez 17 lat. W trakcie tej kariery zdobył między innymi 10 tytułów MVP. Dwukrotnie również był wybierany najlepszym zawodnikiem świata. Do historii CS:GO i esportu przejdzie jego zdjęcie, gdy płacze, siedząc obok trofeum ESL One Cologne, po przegranych kwalifikacjach do tego turnieju.

GeT_RiGhT

Od pewnego czasu jednak Christopher pozostawał w cieniu. Po odejściu z Ninjas in Pyjamas próbował szczęścia jako zawodnik Dignitas, by w końcu skupić się na życiu prywatnym. Ten etap już za nim, ale jako zawodnika już go nie zobaczymy – przynajmniej nie w najbliższym czasie. Jeszcze kilka dni temu fani myśleli, że GeT_RiGhT jedynie zmienia dyscyplinę i wzorem innych, starszych graczy, zacznie rywalizację w  Valorant. Tak się jednak nie stanie – Szwed będzie grał zarówno w produkcję Valve, Riot Games, jak i inne gry, ale już nie jako esportowiec, a jako streamer Dignitas.

O swojej decyzji poinformował między innymi za pośrednictwem wpisu i filmu na Twitterze. Tam też znajdziecie link do jego kanału na Twitchu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię