Strona głównaWiadomościGiełda Bitmart – hakerzy ukradli 200 mln dolarów

Giełda Bitmart – hakerzy ukradli 200 mln dolarów

Jeżeli wydawało Wam się, że krytpowaluty są bezpieczną formą lokowania kapitału to mieliście rację. Wydawało Wam się. Z giełdy Bitmart hakerzy ukradli krypto wyceniane na 200 milionów dolarów.

Włamanie zostało potwierdzone przez właścicieli giełdy, chociaż sami potwierdzają, że ukradziono kryptowaluty o niższej wartości. W związku z audytem bezpieczeństwa wszystkie wypłaty tymczasowo zostały wstrzymane.

Zobacz: Dead by Daylight i while True: learn() teraz za darmo

Bitmart to już kolejna giełda, która została obrabowana przez cyberprzestępców. Zgodnie z oficjalnym komunikatem 4 grudnia 2021 r. z giełdy przetransferowano na prywatne portfele kryptowaluty o znacznej wartości. Według PeckShield Inc. ich wartość wynosiła około 200 mln dolarów. Sam Bitmart twierdzi, że było to tylko 150 mln dolarów.

Bitmart dodatkowo uspokaja, że skradzione kryptowaluty stanowiły zaledwie ułamek wszystkich aktywów i były przechowywane w tzw. gorącym portfelu. Reszta aktywów ma być w pełni bezpieczna.

Według szefa Bitmart Sheldona Xia kradzież była powiązana z przejęciem klucza prywatnego. Giełda wykorzysta własne fundusze by pokryć straty użytkowników. Pełna sprawność serwisu ma zostać przywrócona najwcześniej 7 grudnia. Bardziej szczegółowe informacje mają zostać opublikowane w późniejszym terminie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię