Strona głównaKonsoleDyrektor wykonawczy PlayStation zwolniony po ujawnieniu wideo z zarzutami o pedofilię

Dyrektor wykonawczy PlayStation zwolniony po ujawnieniu wideo z zarzutami o pedofilię

Starszy Wiceprezes Sony Interactive Entertainment został zwolniony z pracy po tym jak do sieci trafił film, na którym miał umówić się z nieletnim na spotkanie w jego domu.

George Cacioppo od 2013 roku pracował w SIĘ w dziale inżynierii i PlayStation Store. Został zwolniony ze stanowiska po tym jak w weekend pojawił się w filmie zarzucającym mu pedofilię.

People v. Preds to grupa próbująca wywabić, a następnie złapać pedofilii internetowych. W miniony weekend opublikowali film, w którym podszywając się pod 15-letniego chłopca nawiązali kontakt online z Cacioppo, który następnie zaprosił „nieletniego” do siebie do domu na seks.

Jak twierdzi ekipa People v. Preds rozmawiali z mężczyzną, który jak twierdzą jest Cacioppo i na portalu randkowym Grindr używał pseudonimu Jeff. Podając się za nieletniego umówili się na spotkanie z Jeffem w jego domu. Na poniższym materiale widać członka ekipy, któremu drzwi otwiera „Jeff”, ubrany w koszulkę PS5.

Zobacz: Dead by Daylight i while True: learn() teraz za darmo

Sam materiał, nie pokazuje żadnych przestępstw, jednak People v. Preds zamieszczają w materiale zrzuty ekranów, z ustaleniami na temat szczegółów spotkania oraz rzekome selfie z Cacioppo w tej samej koszulce, którą nosił „Jeff”.

CNET informuje teraz, że starszy wiceprezes został zwolniony, a przedstawiciel Sony powiedział w oświadczeniu:

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, a dany pracownik został zwolniony z pracy.

Jak podaje przedstawiciel People v. Preds tego typu materiały trafiają do sieci, a nie na policję, ponieważ policja nie współpracuje z takimi grupami jak oni. Jak mówią, to Internet rozlicza takie osoby, oni tylko dostarczają dowodów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię