Strona głównaWiadomościHardwareGigabyte prezentuje nowe karty graficzne Radeon RX 6800 w zaskakującej cenie

Gigabyte prezentuje nowe karty graficzne Radeon RX 6800 w zaskakującej cenie

Firma Gigabyte dołączyła do kolejnych producentów kart graficznych, którzy oferują karty graficzne z serii AMD Radeon RX 6800.

Premiera kart graficznych AMD Radeon RX 6800 przedstawiła karty graficzne AMD w bardzo dobrym świetle. Wydajność w grach wykorzystujących rasteryzację była bardzo wysoka i konkurowała z kartami graficznymi Nvidii jak równy z równym. Dopiero w przypadku wykorzystania ray tracingu, karty AMD odstawały od najnowszych Nvidii. Lekarstwem na tę różnicę w wydajności miała być cena. Ogólnie karty AMD Radeon RX 6800 miały być tańsze od swoich konkurentów od Nvidii i faktycznie ceny podane przez AMD w dniu premiery takie były. Lecz kiedy karty graficzne AMD pojawiły się fizycznie w sklepach, bańka niskich cen od razu prysła. Okazało się, że najnowsze karty graficzne AMD kosztują tyle samo, a nawet więcej niż konkurencyjne karty graficzne Nvidii.

Gigabyte dzisiaj ogłosił, że w swojej ofercie będzie miał karty graficzne AMD RX Radeon 6800, bardzo nas ta informacja ucieszyła, ponieważ Gigabyte, bardzo często oferuje swoje karty graficzne w bardzo dobrych cenach. Nie tym razem.

Model flagowy AORUS Master Radeon RX 6800XT został zapowiedziany w cenie 899 USD, to 250 USD więcej niż sugerowana cena za karty graficzne z tym procesorem graficznym.

Druga zapowiedziana karta graficzna Gigabyte RX 6800XT Gaming OC, jest minimalnie tańsza od flagowca i kosztuje 849 USD, to nadal ponad 200 dolarów więcej od zapowiadanej ceny MSRP przez AMD. Trzecia najtańsza propozycja to model AORUS Radeon RX 6800 Master, który zadebiutować ma w cenie tylko 719 USD, czyli jest droższy od modelu referencyjnego o zaledwie 140 USD. Zapowiedziane oficjalne ceny za karty graficzne Gigabyte Radeon RX 6800 są bardzo wysokie i naszym zdaniem nieadekwatne do oferowanego produktu. Ponieważ modele referencyjne AMD też wykorzystywały zaawansowany układ chłodzenia zbudowany z trzech wentylatorów i dużego radiatora, a to jest najczęściej jedyna różnica pomiędzy modelem referencyjnym a kartami graficznymi producentów zewnętrznych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię