Strona głównaWiadomościGigabyte zapowiada referencyjną kartę graficzną Radeon RX Vega 56

Gigabyte zapowiada referencyjną kartę graficzną Radeon RX Vega 56

Portfolio firmy Gigabyte wkrótce powiększy się o referencyjną wersję karty graficznej AMD Radeon RX Vega 56. Model niemal niczym nie będzie się różnic od tego, co zaprezentowali Czerwoni.

Referencyjna karta AMD Radeon RX Vega 56 marki Gigabyte została oznaczona jako GV-RXVEGA56-8GD-B. Będzie to model możliwie jak najbardziej zbliżony do tego, co zaprezentował producent. Oznacza to między innymi identyczną budowę, ten sam system chłodzenia powietrzem, a nawet tylną osłonkę. Można uznać, że Gigabyte tym razem poszedł na łatwiznę, ale takie wersje również są potrzebne.

Wyposażenie i specyfikacja niczym nie różnicą się w porównaniu z modelami referencyjnymi. Oznacza to zastosowanie układu graficznego Vega 10 XL, w którym znajdziemy 3584 jednostki strumieniowe, 224 jednostki tekstrurujące oraz 64 jednostki ROP. Do tego dochodzi 8 GB pamięci HBM2 o taktowaniu 1,6 GHz. Sam procesor graficzny w trybie bazowym osiąga 1156 MHz, a w Boost może podskoczyć nawet do 1471 MHz. Karta będzie wyposażona w trzy złącza DisplayPort oraz jedno HDMI. Cena nie jest jeszcze znana, ale powinna wynieść 399 dolarów, bowiem taką kwotę ustaliło AMD. A skoro jest to wariant referencyjny, to nie ma powodów do zawyżania ceny.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię