Strona głównaWiadomościGOG.com ma kłopoty finansowe? Sklep zwolnił kilkunastu pracowników

GOG.com ma kłopoty finansowe? Sklep zwolnił kilkunastu pracowników

Polski sklep GOG.com zdaje się mieć spore problemy. Serwis Kotaku poinformował, że firma zwolniła kilkunastu swoich pracowników. Informacja szybko została potwierdzona.

GOG.com (wcześniej Good Old Games) zdobył popularność z powodu dwóch kwestii. Po pierwsze, ma w swoim katalogu mnóstwo klasyków, które zostały przystosowane do działania na nowych wersjach systemów operacyjnych. Po drugie, nie wykorzystuje zabezpieczeń DRM. Ale najwyraźniej to za mało, aby rywalizować z wielkimi tego rynku – Steamem, Epic Games Store, Origin czy też Uplay.

Zobacz: GOG znowu ma problem ze społecznością LGBT, bo… użył złego hashtagu

Wygląda na to, że GOG.com zwolnił kilkunastu swoich pracowników. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez przedstawiciela sklepu:

– Zwalnianie nigdy nie jest łatwe. Przerabialiśmy niektóre zespoły od października 2018 roku i ostatecznie zwolniliśmy w zeszłym tygodniu kilkanaście osób. W tym samym czasie przyjęliśmy prawie dwa razy więcej nowych członków zespołu i wciąż mamy 20 otwartych rekrutacji – głosi oficjalny komunikat.

Jednak z powyższymi informacjami nie zgadza się jeden z anonimowych pracowników GOG.com. Jego zdaniem sytuacja jest dużo poważniejsza. Sklep ma być na granicy opłacalności i zwolnienia były podyktowane oszczędnościami. Sporym zagrożeniem dla GOG.com ma być też Epic Games Store, który postanowił zwiększyć zyski deweloperów w porównaniu na przykład ze Steamem. Takie decyzje mają też odbijać się na mniejszych graczach, którzy nie są w stanie konkurować w ten sam sposób.

Zobacz: Zastanawialiście się jak powstał GOG.com? Ten świetny dokument zdradza wszystkie szczegóły

Doniesienia anonimowego pracownika należy traktować ze sporym dystansem, ale jeśli są prawdziwe, to GOG.com może mieć poważny problem. Warto pamiętać, że sklep należy do grupy CD Projekt RED.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię