Strona głównaGryAktualnościGOG nie chce być drugim Epic Games Store i mieć gier na...

GOG nie chce być drugim Epic Games Store i mieć gier na wyłączność

CD Projekt, właściciel polskiej platformy GOG przyznał, że nie chce działać tak jak Epic Games Store oferując gry na wyłączność. Takie podejście według dewelopera nie sprawdza się na rynku gier.

Podczas jednego z wywiadów przedstawiciele CD Projekt poruszyli temat sklepu GOG i zapewnili, że nasza rodzima platforma z grami nie chce iść w ślady Epic Games Store. Marcin Traczyk przyznał, że takie podejście się nie sprawdza, co zostało potwierdzone przez Wojnę Krwi.

Jak podkreślił Traczyk ważna jest zarówno konkurencja jak i umiejętność dostosowania się do rynku. Najważniejsze jest jednak zapewnienie graczom możliwości wyboru platformy na jakiej chcą zakupić dany tytuł. Polskie studio przez pewien czas karcianka Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści była dostępna wyłącznie za pośrednictwem GOG i nie wpłynęło to dobrze na sprzedaż tytułu. CD Projekt nie chce popełniać tego błędu po raz drugi.

Zobacz: Oficjalnie: W Cyberpunk 2077 będzie tryb multiplayer!

GOG chce konkurować z innymi lepszymi warunkami sprzedaży. Jako przykład został wymieniony Cyberpunk 2077. GOG jako jedyny przekaże twórcom całość dochodów ze sprzedaży. Taka informacja zmobilizowała graczy, dzięki czemu sprzedaż przedpremierowa Cyberpunk 2077 w jednej trzeciej odbyła się za pośrednictwem polskiej platformy.

Jak wyjaśnia Traczyk:

Jeżeli przedstawiamy dobrą ofertę i otwarcie informujemy o korzyściach jakie płyną dla użytkowników, możemy przekonać ich, aby kupili grę na naszej platformie a nie innej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, z reakcji graczy na nasze oświadczenie, tego jak się nim dzielili i liczbą rekomendacji osób, które zachęcały znajomych do kupna gry na GOG. To niezwykle ekscytujące, jesteśmy szczęśliwi i dumni, że ludzie tak mocno w nas wierzą.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – wszystkie cutscenki w pierwszej osobie, nawet seks

Ciekawe czy Epic kiedyś dojdzie do podobnych wniosków.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcepcgamesn
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię