Strona głównaGryAktualnościGOG startuje z usługą GOG Direct to Account umożliwiającą kupowanie gier u...

GOG startuje z usługą GOG Direct to Account umożliwiającą kupowanie gier u zewnętrznych sprzedawców

GOG zmaga się właśnie z problemami natury finansowej, co może bardzo niepokoić fanów starych tytułów. Na szczęście nasz rodzimy dystrybutor nie poddaje się bez walki i wprowadza nową usługę GOG Direct to Account , która umożliwi kupowanie gier również u zewnętrznych sprzedawców.

Dzięki nowej usłudze będziemy mogli kupować gry oraz inne treści u innych sprzedawców i podpinać je bezpośrednio do swojego konta na platformie GOG. Podobnie wygląda to teraz na platformie Humblebundle.

Zobacz: GOG.com ma kłopoty finansowe? Sklep zwolnił kilkunastu pracowników

Od teraz sklepy partnerskie będą mogły sprzedawać gry i inne treści z opcją ich aktywacji bezpośrednio na koncie GOG, bez konieczności przeklejania kluczy pomiędzy platformami. Co ważne to sprzedawca będzie odpowiedzialny za dostarczenie nam działającego klucza do gry, w tej sytuacji wszelkie problemy z transakcją będziemy kierować do sprzedawcy, a nie do GOG.

Zobacz: Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym nawet w GoG-u. Nie będzie też wersji beta

Wprowadzenie usługi jest jednym ze sposobów na walkę o przychody GOG. Wczoraj informowaliśmy Was o zwolnieniach w firmie spowodowanych niską rentownością. Firma zakończała również program Gwarancja Uczciwej Ceny rekompensujący użytkownikowi regionalne różnice w koszcie zakupu gier. Miejmy nadzieję, że problemy są chwilowe, i ostatecznie GOG wyjdzie na swoje dalej dostarczając nam gry. Tymczasem idę grać w Wiedźmina.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię