Strona głównaGryAktualnościWiemy kiedy zadebiutuje Gothic 2 Dzieje Khorinis

Wiemy kiedy zadebiutuje Gothic 2 Dzieje Khorinis

Powstający od lat mod do Gothica 2 w końcu doczekał się daty premiery. Zgodnie z obietnicą twórcy mieli ją ogłosić do końca marca, ale jesteśmy w stanie wybaczyć im minimalne opóźnienie.

Saga Gothic to jak wiadomo (w Polsce) kultowa gra RPG, z którą bardzo delikatnie (choć z niewielkimi szansami) może się równać co najwyżej Wiedźmin 3. Żarty żartami, ale choć Gothic był grą najeżoną błędami i naprawdę bardzo drewnianą, to oferował nieporównywalne wrażenia z gry. Dzięki temu tytuł stał się na Wisłą kultowy i nie bez powodu dla wielu graczy jest cały czas wzorem wszelkich cnót. Przy czym mówimy tutaj tylko oczywiście o dwóch pierwszych częściach gry.

Zobacz: Recenzja Elex (PC) – krytycznym okiem fana serii Gothic

Od dłuższego czasu trwają prace nad nieoficjalnym dodatkiem do Gothica 2 nazwanym Dzieje Khorinis. Gra jest przygotowywana bardzo profesjonalnie i zaoferuje m.in. polski dubbing oraz ścieżkę dźwiękową i zupełnie nową lokację w postaci wyspy Vaduz. Odwiedzimy też miejsca znane z podstawowej wersji gry.

Graficznie nie mamy co spodziewać się fajerwerków. Co prawda gra zaoferuje nowe tekstury w wyższej rozdzielczości i modele 3D, ale cały czas będzie to ten sam, kultowy i kanciasty Gothic.

Zobacz: Lioncast LX60 – test uniwersalnych słuchawek nie tylko dla graczy

Gothic 2 Kroniki Khorinis, którego historia będzie toczyć się 10 lat przed wydarzeniami znanych z pierwszej części gry, zadebiutuje w 2020 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię