Strona głównaWiadomościPS4 Pro otrzymało firmware 4.50. Aktualizacja wprowadza Boost Mode i umożliwia korzystanie...

PS4 Pro otrzymało firmware 4.50. Aktualizacja wprowadza Boost Mode i umożliwia korzystanie z dysków

Posiadacze PS4 Pro świętują nadejście łatki usprawniającej działanie konsoli. Zmiany są duże i kosmetyczne, ale najważniejszą z nich jest dodany tryb Boost Mode.

Od dziś na PS4 Pro do pobrania jest uaktualnienie o numerze 4,50, które poprawia wiele istotnych elementów. Gracze czekali przede wszystkim na na łatkę usprawniającą wydajność gier pierwotnie wydanych na podstawową wersję konsoli. Tryb Boost Mode był już prezentowany przez włodarzy Sony i wykazywał kilkunastoprocentowy wzrost ilości wyświetlanych klatek, m.in. w Assassin’s Creed: Brotherhood czy Project Cars.

PS4 Pro dotychczas rozchodziło się jak świeże bułeczki, jednak przez nie najlepszą kompatybilność Pro względem starszych tytułów, bardziej opłacalnym okazywał się zakup standardowego PS4. Zapowiedziana łatka z pewnością przyczyniła się do wzrostu sprzedaży droższej wersji konsoli. Nie jest to tylko zasługa wzrostu wydajności w grach. Firmware 4.5 wprowadza również obsługę dysków zewnętrznych o pojemności od 250 GB do 8 TB działających na interfejsie USB 3.0. Przed opublikowaniem na serwerze łatki, użytkownicy chcący rozbudować przestrzeń dyskową byli zmuszeni wymienić wyciągnąć dysk z konsoli i na jego miejsce wstawić nowy.

To jednak nie koniec zmian, które wprowadza aktualizacja do PS4 Pro. Po jej zainstalowaniu można za tło ekranu głównego ustawić np. screenshota z gry, odtwarzać materiały jakości FHD 3D na headsecie PS VR. Ponadto względem starego software’u zmniejszono przestrzeń podręcznego menu wyświetlanego na ekranie, co umożliwia z poziomu zakładki przyjaciół dołączenie do rozmów na czacie. Drobne poprawki związane ze sferą kompozycji i układu menu są oczywiście mile widziane, ale to modyfikacja poważniejszych funkcji konsoli sprawi, że udostępniony plik pobije rekord popularności.

Źródło: techdice.com, levelcamp.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię