Strona głównaWiadomościGoogle – pracownicy założyli związki zawodowe

Google – pracownicy założyli związki zawodowe

Ponad 225 pracowników Google i kontrahentów założyło związek zawodowy Alphabet Workers Union. Jest to wynik kilku demonstracji i strajków spowodowanych niekorzystnymi decyzjami kierownictwa firmy.

Po wielu strajkach i demonstracjach związanych z decyzjami kierownictwa firmy 225 pracowników i współpracowników firmy założyło związek zawodowy o nazwie Alphabet Workers. Jednak jak podkreślają związkowcy ich wolą nie jest prowadzenie negocjacji z G. tylko zabezpieczenie możliwości protestowania i demonstrowania. Ma to związek z polityką Google dotycząca molestowania seksualnego.

Zobacz: Cyberpunk 2077 dostaje działający (prawie) mod TPP

Pracownicy, którzy wstąpili do związków otrzymują ochronę prawną i wsparcie w zamian za 1% swojego dochodu przeznaczony na składki związkowe. Nie wiadomo jak utworzenie związków wpłynie na produkty i usługi Google, takie jak Google Stadia. Związkowcy nie chcą wyższych zarobków czy płatnych urlopów, ale mogą wywoływać napięcia i spory z kierownictwem w związku z wymuszaniem na firmie dostosowania się do standardów etycznych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię