Strona główna Konsole Nintendo przejmuje studio twórców Luigi’s Mansion

Nintendo przejmuje studio twórców Luigi’s Mansion

- Reklama -

Nintendo ogłosiło plany przejęcia kanadyjskiego studia Next Level Games, pracującego głównie nad franczyzami Nintendo. Studio znane jest głównie jako twórca Luigi’s Mansion.

Next Level Games obecnie jest partnerem Nintendo i tworzy wyłącznie gry dla japońskiego producenta. Przejęcie studia ma za zadanie zabezpieczyć wewnętrzne zasoby programistyczne oraz ułatwić współpracę.

Zobacz: World of Warcraft: Shadowlands – nowy system levelowania ratuje przyszłość tej gry

Next Level ma siedzibę w Vancouver i jest znane głównie z tworzenia drugiej i trzeciej gry Luigi’s Mansion. Trzecia odsłona serii jest jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie gier dostępnych na konsolę Nintendo Switch. Na uwagę zasługuje głównie fizyka oraz animacje. Inne tytuły opracowane przez studio to Super Mario Strikers na GameCube, Metroid Prime: Federation Force na 3DS oraz Punch-Out!! na Wii.

Finansowe szczegóły przejęcia nie zostały ujawnione, ale Nintendo spodziewa się, że transakcja zostanie przeprowadzana 1 marca. Nintendo wykupi 100 procent akcji Next Level i twierdzi, że powinno mieć to niewielki wpływ na jego zyski w tym roku podatkowym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE