Strona głównaKonsoleNintendo przejmuje studio twórców Luigi’s Mansion

Nintendo przejmuje studio twórców Luigi’s Mansion

Nintendo ogłosiło plany przejęcia kanadyjskiego studia Next Level Games, pracującego głównie nad franczyzami Nintendo. Studio znane jest głównie jako twórca Luigi’s Mansion.

Next Level Games obecnie jest partnerem Nintendo i tworzy wyłącznie gry dla japońskiego producenta. Przejęcie studia ma za zadanie zabezpieczyć wewnętrzne zasoby programistyczne oraz ułatwić współpracę.

Zobacz: World of Warcraft: Shadowlands – nowy system levelowania ratuje przyszłość tej gry

Next Level ma siedzibę w Vancouver i jest znane głównie z tworzenia drugiej i trzeciej gry Luigi’s Mansion. Trzecia odsłona serii jest jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie gier dostępnych na konsolę Nintendo Switch. Na uwagę zasługuje głównie fizyka oraz animacje. Inne tytuły opracowane przez studio to Super Mario Strikers na GameCube, Metroid Prime: Federation Force na 3DS oraz Punch-Out!! na Wii.

Finansowe szczegóły przejęcia nie zostały ujawnione, ale Nintendo spodziewa się, że transakcja zostanie przeprowadzana 1 marca. Nintendo wykupi 100 procent akcji Next Level i twierdzi, że powinno mieć to niewielki wpływ na jego zyski w tym roku podatkowym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię