Strona główna Gry Aktualności Google Stadia: potwierdzono pierwsze gry i cenę nowej usługi Google. Póki co...

Google Stadia: potwierdzono pierwsze gry i cenę nowej usługi Google. Póki co nie trafi ona do Polski

Krótko przed startem E3 2019 Google pokazało pierwszy z serii swoich streamów na temat Google Stadia. Zaprezentowano pierwsze gry, które trafią do usług, wspomniano także co nieco na temat cen.

Jeśli chodzi o to, w jakie gry zagramy na swoich tabletach i smartfonach za pośrednictwem Google Stadia, to w pierwszym rzucie gier znajdą się między innymi:

  • Baldur’s Gate 3
  • Mortal Kombat 11 – nie został zapowiedziany oficjalnie, ale pojawiły się przebitki
  • Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
  • Gylt
  • Get Packed
  • Tom Clancy’s The Division 2
  • Shadow of the Tomb Raider
  • Assasin’s Creed: Odyssey
  • Destiny 2 – wszystkie dodatki włącznie z nowym i przepustką sezonową

Google Stadia – ile kosztuje?

Z tą ostatnią grą związana jest promocja dla tych, którzy zdecydują się wykupić dostęp do usługi jako pierwsi. Jeśli zdecydują się na najdroższy wariant, Founder’s Edition, który jest czymś w rodzaju przedsprzedaży (dostępnym już dziś) otrzymają między innymi dostęp do pełnej zawartości Destiny 2, włącznie ze wszystkimi starymi dodatkami, jednym nowym i przepustką sezonową. Ponad to w Founder’s Edition znajdują się 3 miesiące abonamentu w wersji Pro dla gracza i jednego znajomego, Google Stadia Controller i Google Chromecast Ultra. Wszystko to w cenie 129 dolarów miesięcznie.

Zobacz: Google Stadia – data premiery, cena, lista gier i wiele szczegółów jeszcze w tym tygodniu

Google Stadia – wymagania

Jeśli jednak to dla Was za dużo, Google przygotowało inne pakiety cenowe. Wersja Pro, z obrazem 4K, HDR, 60 fps oraz dźwiękiem 5.1 kosztuje 9,99 dolara miesięcznie. A jeśli nie interesują Was abonamenty, będziecie mogli kupić dostęp do pojedynczych gier – tutaj jeszcze żadne informacje na temat cen się nie pojawiły.

Jeszcze słowo na temat wymagań. Aby odpalić Google Stadia na telewizorze, potrzebny będzie Chromecast Ultra, dla innych urządzeń wystarczy posiadanie przeglądarki Chrome. Jeśli chodzi o dostęp z poziomu telefonu komórkowego, to na początku obsługiwać go będą telefony Google Pixel z zainstalowaną aplikacją Stadia. By skorzystać z gier w najlepszej jakości potrzebne będzie łącze na poziomie 35 Mb/s, ale i dla tych z internetem 10 Mb/s coś się znajdzie. Według google, im najlepiej będzie się grało przy jakości 720p, 60 fps oraz z dźwiękiem stereo.

Zobacz: W oczekiwaniu na Google Stadia T-Mobile testuje usługę grania w chmurze

Premiera usługi planowana jest na listopad tego roku, ale na początku trafi do 14 wybranych krajów: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Jak widać, wśród nich nie ma niestety Polski – być może Stadia trafi do nas w dalszej kolejności – dalsze kraje są zapowiadane na 2020 rok.

Jak widać, pierwsze przecieki na ten temat, nie do końca pokrywały się z prawdą. Pełny materiał z pierwszego Stadia Connect możecie zobaczyć poniżej:

Jak podoba Wam się do tej pory to co zapowiedziało Google?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE