Strona głównaGryAktualnościW oczekiwaniu na Google Stadia T-Mobile testuje usługę grania w chmurze

W oczekiwaniu na Google Stadia T-Mobile testuje usługę grania w chmurze

T-Mobile, wraz z dostawcą Play Giga, rozpoczął testy grania w architekturze EDGE Computing, czyli nowej generacji chmury obliczeniowej.

Testy wystartowały 24 maja i bierze w nich udział 40 studentów z Krakowa. Testerzy otrzymali do dyspozycji router oraz dostęp do biblioteki 20 gier. Wśród nich znajdują się popularne tytuły, takie jak Rise of the Tomb Rider, Ryse: son of Rome, NBA 2k18 czy Batman: Arkham City.

Testerzy są podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich korzysta ze zwykłego Internetu LTE T-Mobile. Druga ze specjalnie wydzielonego, prywatnego fragmentu sieci.

EDGE Computing to nowa koncepcja chmury obliczeniowego. Serwery nie są w niej umieszczone w odległych centrach danych, a zgodnie z nazwą na krawędzi sieci komórkowej. Niedaleko użytkownika oraz miejsca generowania danych. Ma to mieć wpływ na zmniejszenie opóźnienia w komunikacji z serwerem i odciążenie łącza internetowego. EDGE Computing w połączeniu z wydzielonym fragmentem sieci LTE pozwalają na budowę wysokich standardów bezpieczeństwa. W przyszłości możliwe będzie też połączenie z dużo szybszą siecią 5G.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceT-Mobile
orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię