Strona głównaGryAktualnościGoogle Stadia – jedna gra za darmo co miesiąc, ale jest haczyk

Google Stadia – jedna gra za darmo co miesiąc, ale jest haczyk

Dyrektor Google Stadia Andrey Doronichev w swoim ostatnim oświadczeniu porównał swoją usługę bardziej do PlayStation Plus lub Xbox Live Gold niż do Netflix. Subskrybenci wersji pro każdego miesiąca otrzymają jedną darmową grę.

Podczas wczorajszego AMA w serwisie Reddit Doronchiev wypowiadał się na temat nadchodzącej usługi strumieniowania gier gogle Stadia. Odpowiadał on na pytania społeczności serwisu. Odkąd Google zapowiedziało swoją platformę strumieniowego przesyłania gier pojawiło się wiele pytań dotyczących działania usługi. Opłata za wersję Pro będzie wynosiła około 10 dolarów, ale nie będzie związana z biblioteką gier.

Zobacz: Google nie może powiedzieć ile będą kosztować gry w Stadia

W ramach opłaty gracze dostaną dostęp do gry w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę, dźwięku przestrzennego 5,1 i darmowej gry miesięcznie. Pierwszym tytułem ma być Destiny 2: The Collection. Doronchiev dodatkowo użył zwrotu give or take, co oznacza, że może być kilka miesięcy, w których gracze dostaną więcej niż jedną grę lub nie dostaną żadnej.

Korzystanie z samego serwisu Stadia jest bezpłatne. Gracze, którzy nie wykupią Pro nadal będą mogli grać w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę z dźwiękiem stereo. Jednak do grania będą musieli wykupić gry z biblioteki Stadia. Podobnie jak w przypadku PS Plus i Xbox Live Gold, stracimy dostęp do „darmowych” gier w momencie zaprzestania subskrypcji Pro. Gry powrócą na konto w momencie ponownego opłacenia Pro. Google zapewnia, że nie usunie gier z biblioteki Stadia, nawet jeżeli gra nie będzie już dostępna.

Zobacz: Google Stadia – wyciekły informacje na temat usługi. Zamy cenę, listę gier i dostępność

Podobnie jak na Steam Stadia będzie miała system osiągnięć, te jednak nie będą działać już od premiery. Start przewidziany jest na listopad 2019. Zainteresowani?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcereddit
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię