Strona głównaWiadomościGoogle zawiesza współpracę z Huawei. Firma na czarnej liście USA

Google zawiesza współpracę z Huawei. Firma na czarnej liście USA

Nie jest to temat gamingowy, ale uznaliśmy, że jest na tyle ważny dla wielu użytkowników w Polsce, że nie możemy go pominąć. Google właśnie zawiesił współpracę z Huawei, ponieważ chińska firma znalazła się na czarnej liście rządu USA. To może być ogromny problem dla posiadaczy smartfonów.

Kilka dni temu Donald Trump – prezydent USA – podpisał rozporządzenie, w ramach którego Huawei ma zakaz wstępu na amerykański rynek. Oznacza to również, że rodzime firmy nie mogą w żadnej sposób współpracować z chińskim gigantem. Tym samym Google był zmuszony zawiesić współpracę z jednym ze swoich największych partnerów, co oznacza brak aplikacji Google w przyszłych telefonach Huawei i Honor, a także – prawdopodobnie – brak aktualizacji wszystkich aktualnych smartfonów i tabletów.

To dla wszystkich użytkowników ogromny problem. Urządzenia mobilne chińskiego producenta najprawdopodobniej nie będą otrzymywać aktualizacji. Dotyczy to zarówno nowych wersji systemu operacyjnego, jak i poprawek bezpieczeństwa. Co więcej, wszystkie przyszłe urządzenia nie będą miały dostępu do usług amerykańskiego potentata, bo o ile sam Android jest oprogramowaniem typu open-source, tak za dostęp do Sklepu Play, Gmaila czy Map Google producenci muszą płacić (niewiele), a same appki muszą być dobrze eksponowane.

Nie wiadomo, jak zareaguje na to chińska firma. Huawei już wcześniej zapowiadał, że jest przygotowany na taką ewentualność. Chińczycy prawdopodobnie opracowali własny system operacyjny lub jakąś modyfikację Androida. Trudno jednak wyobrazić sobie, że potencjalni użytkownicy będą nim zainteresowani bez najważniejszych usług Google’a.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceReuters
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię