Strona głównaGryAktualnościProblemy beta-testów World of Warcraft Classic. Gracze mylą błędy ze starymi mechanikami...

Problemy beta-testów World of Warcraft Classic. Gracze mylą błędy ze starymi mechanikami gry

Od momentu, kiedy Blizzard po raz pierwszy zapowiedział World of Warcraft Classic minęło już trochę czasu i temat nieco przycichł. Ale ponieważ jakiś czas temu pojawiła się wersja beta, pora sprawdzić co piszczy w starym, dobrym Azeroth i innych krainach WoW-a.

A dzieje się ciekawie, bo beta World of Warcraft Classic zyskała odzew od społeczności graczy, ale chyba nie do końca taki, jakiego oczekiwali autorzy. Nie ma co ukrywać, że pierwotna wersja gry jest już dość leciwa – wyszła przecież 15 lat temu! Ale mimo wszystko dziwi trochę, że spore grono beta-testerów chyba zapomniało o niektórych mechanikach oryginału. Autorzy otrzymują bowiem sporo zgłoszeń o bugach, które są tak naprawdę… starymi elementami gry.

Zobacz: Stan Lee nowym NPC w World of Warcraft. Blizzard oddaje hołd wielkiemu twórcy.

Aktualnie dostępna wersja gry opiera się o WoW-a z sierpnia 2006 roku, a konkretnie z okolic wersji 1.12. Tamta wersja miała na przykład większe hitboxy, nie odpalały się niektóre efekty w walce, a zakończone questy były oznaczane na mapie kropkami, a nie znakami zapytania. To powoduje, że gracze, którzy nigdy nie mieli kontaktu z tamtą wersją, są teraz mocno zdezorientowani. Wśród zgłoszeń często pojawia się też temat częstotliwości respawnowania się niektórych kreatur, która w tej wersji jest dużo mniejsza. To też nie jest błąd, taki po prostu był stary WoW.

Zobacz: Blizzard będzie szpiegować uczestników BlizzConu

Aby ukrucić ten bałagan, Blizzard wydał notkę z listą “co nie jest bugiem”. Znajdziemy na niej kilkanaście różnych pozycji. Oprócz niej istnieje również lista faktycznych błędów gry, z których istnienia twórcy zdają sobie sprawę. Warto zapoznać się z obiema listami zanim zgłosimy do nich kolejną pozycję.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię