Strona głównaGryAktualnościGothic Remake oficjalnie powstaje!

Gothic Remake oficjalnie powstaje!

Chociaż mówiło się o tym od jakiegoś czasu, to finalnie Gothic Remake nie był jeszcze pewny. Dzisiaj to się zmieniło. THQ Nordic oficjalnie ogłosiło, że rozpoczyna prace nad nową wersją legendarnego już RPG.

Sytuacja może wydawać Wam się dziwna, bowiem już wcześniej pojawiały się pogłoski na temat remake’a Gothica. Co więcej, opublikowano przecież oficjalnie wideo, które prezentowało fragmenty rozgrywki, a nawet udostępniono grywalny teaser. Rzecz w tym, że było to jedynie badanie rynku. W ten sposób studio chciało sprawdzić czy są chętni na granie w Gothic Remake.

Okazuje się, że w grywalny teaser grało aż 180 tys. graczy. Poza tym 43 tys. osób wzięło w ankiecie z pytaniami o ewentualny remake. To wszystko okazało się wystarczające dla THQ Nordic, aby uświadczyć się w przekonaniu, że gra powinna powstać. Właśnie dlatego studio oficjalnie bierze się do roboty.

Gothic Remake – teaser

Do prac nad Gothic Remake powołane zostanie specjalnie studio w Barcelonie. Na razie kluczowe jest określenie, na czym graczom najbardziej zależy. Bardzo często pojawiały się między innymi głosy, według których grywalny teaser był zbyt kolorowy. Dlatego finalna wersja prawdopodobnie będzie się różniła od udostępnionego dema.

– Stajemy przed wyzwaniem stworzenia pełnego remake’u Gothica, który pozostanie możliwie wierny oryginalnemu doświadczeniu i przeniesie klimatyczny świat Gothica do wyższej jakości i wprowadzi nowe mechanizmy w niektórych elementach gameplayu – powiedział Reinhard Pollice z THQ Nordic.

Wiemy, że gra powstanie na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X, ale data premiery nie jest jeszcze znana.

Gothic Remake – galeria

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię