Advertisement
Strona głównaGryAktualnościTrwają prace nad remake'iem Gothica! Jest już nawet grywalne demo

Trwają prace nad remake’iem Gothica! Jest już nawet grywalne demo

Tego nikt się nie spodziewał, niczym hiszpańskiej inkwizycji. Gracze snuli co prawda przypuszczenia czy przypadkiem nie powstaje kolejna część kultowego Gothica, ale nikt nie sądził, że trwają prace nad jego remake’iem. W dodatku powstał nawet grywalny teaser, który możemy nazwać wersją demo.

“Demo” remake’u Gothica trwa około 2 godzin i ma być “badaniem opinii” graczy na temat tego pomysłu. Innymi słowy, póki co twórcy skupili się na tej właśnie zawartości, a jeśli spotka się ona z pozytywnym odbiorem wśród fanów, to ruszą prace nad całością.

Skąd ten pomysł na remake? Prawdopodobnie jednym z powodów może być 20 rocznica gry, którą będziemy obchodzić w 2021 roku. Bo jeśli projekt nie zaliczy żadnej poważnej obsuwy, to właśnie wtedy remake powinien wyjść na światło dzienne. Plany na remake jeszcze nie są w 100% sprecyzowane – mówi się, że będzie to reboot serii, utrzymany w klimatach 1. części. Tak więc zobaczymy w nim ten sam świat i postaci, ale pewne elementy rozgrywki mogą zostać zmienione i dopasowane do dzisiejszych czasów. 

Zobacz: Studio twórców Gothic i Elex wykupione przez THQ Nordic

Demo pobierzecie ze Steama jeśli macie już w biblioteczce którąkolwiek z poprzednich gier studia Piranha Bytes. A oczekiwanie mogą umilić Wam dwa, wypuszczone do tej pory trailery.

Trailery remake’u Gothica

 

Czy taki pomysł to coś, co z chęcią dodalibyście do biblioteki na Steam?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię