Strona głównaGryKinguin już nie współpracuje z Anną Streżyńską. Duże zwolnienia w firmie

Kinguin już nie współpracuje z Anną Streżyńską. Duże zwolnienia w firmie

Pod koniec stycznia dowiedzieliśmy się, że była minister cyfryzacji – Anna Streżyńska – będzie współpracować z Kinguin. Minęło zaledwie pół roku i współpraca została już zakończona. Jakby tego było mało u Pingwinów szykuje się spora restrukturyzacja i zwolnienia. 

Współpraca między firmą Anny Streżyńskiej oraz Kinguin nie trwała zbyt długo. Nie znamy dokładnych przyczyn rozstania, ale faktem jest, że MC2 Solutions nie znajduje się już na liście partnerów Pingwinów. Co więcej z byłą minister cyfryzacji nie pracuje już Robert Kalbarczyk, który wcześniej obejmował stanowiska zarówno w MC2 Solutions i Kinguin i spinał współpracę dwóch marek.

– Wszystkie kontrakty pomiędzy Kinguin a firmą MC2 Solutions się zakończyły. Projekty przechodzą do naszych własnych zespołów. Nie mamy żadnych zleceń dla zewnętrznych dostawców – deklaruje Viktor Wanli w wiadomości SMS, którą wysłał do money.pl.

Anna Streżyńska nie skomentowała sprawy. Póki co skupia się na rozwoju swojej firmy, która podobno radzi sobie bardzo dobrze na rynku i to nawet bez kontraktów od Kinguin, które z kolei ma trochę gorszy okres. W firmie szykuje się restrukturyzacja, której wynikiem ma być zwolnienie w sumie około 50 osób. Jednak ma to być związane między innymi z wakacjami, które dla rynku e-commerce zawsze są słabszym okresem. Informację o zwolnieniu potwierdziło kilku byłych już pracowników Kinguin.

Źródło: Money.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię