Strona głównaWiadomościByły profesjonalny gracz CS 1.6 przyłapany na cheatowaniu na streamie

Były profesjonalny gracz CS 1.6 przyłapany na cheatowaniu na streamie

Sytuacje, w których osoby znane i medialne porywają się na cheatowanie należą już do coraz większej rzadkości. Sporadycznie zdarza się, by przyłapano jakiegoś zawodnika na oszustwie w trakcie turnieju, streamerzy też zazwyczaj tego nie robią… Znalazł się jednak jeden przypadek, który w dodatku wpadł w bardzo głupi sposób.

Niestety, sytuacja ta jest o tyle przykra, że wspomniany “przypadek” jest byłym, profesjonalnym graczem z czasów sceny CS 1.6. Kristoffer “faken” Andersson, bo o nim mowa, to Szwed, który w 2005 roku reprezentował barwy niemiecko-szwedzkiego składu SSV Lehnitz, z którym zajął nawet kilka wysokich lokat na organizowanych wtedy LAN-ach. Potem, po dłuższej przerwie stworzył własny skład –  Another Damn! Swedish Team. Potem grał jeszcze w kilku składach – na przykład z Unique eSports brał udział w DreamHacku Summer 2010. Po zakończeniu profesjonalnej kariery gracza zajął się streamowaniem. Jednak ten etap życia chyba również ma za sobą, po tym na czym wczoraj przyłapał go jeden z widzów.

Zobacz: Twórca cheatów do Apex Legends zarabia ponad tysiąc dolarów dziennie

Na nagraniu ze streama widać, jak w okularach Szweda w pewnym momencie odbija się niebieska postać, której nie widać na obrazie z gry. Fakt ten wychwycił jeden z widzów i okazało się, że faken korzystał w trakcie rozgrywanego wtedy spotkania z “wallhacka” – możliwości widzenia przeciwników przez ściany.

Zobacz: Twitterowa zadyma pomiędzy TACO i JW. Poszło o podejrzenia o cheatowanie [AKTUALIZACJA]

Opisaną sytuację widać na poniższym filmiku (6 sekunda):

Zawodnik w żaden sposób nie skomentował opisanej sytuacji, natomiast jego profil na facebooku nie zawiera obecnie żadnych wpisów, konto na Twitterze milczy, a na Twitchu jest nie do odnalezienia. Wygląda to zupełnie tak jakby zawodnik… zapadł się pod ziemię. Naszym zdaniem słusznie, a Waszym?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię