Strona głównaGryAktualnościDuńska armia ćwiczyła z Astralis. Teraz chcą rekrutować jak najwięcej graczy

Duńska armia ćwiczyła z Astralis. Teraz chcą rekrutować jak najwięcej graczy

Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać korzyści płynące z grania. Do tego grona można teraz zaliczyć duńską armię, która – po przeprowadzeniu testów z graczami Astralis – chce rekrutować jak najwięcej graczy.

Duńska armia przeprowadziła testy z Astralis, czyli w tym momencie najlepszą drużyną CS:GO. Okazały się one na tyle owocne, że żołnierze chcą rekrutować jak najwięcej graczy.

– Gracze mają umiejętności, które pozwalają im pozostać spokojnym w momentach dużej presji, mają szybsze reakcje w porównaniu z rówieśnikami, szybciej podejmują decyzję, są lepsi w pracy zespołowej i są lepsi w wizualizacji. Są to umiejętności, które jesteśmy w stanie wykorzystać – powiedział Anders Bech z duńskiego Ministerstwa Obrony.

Armia współpracuje z zawodnikami Astralis już od 2017 roku. Zauważono, że rekrutacja skierowana ku graczom przynosi armii wymierne korzyści. Nie dość, że zgłaszało się dużo więcej osób, to dodatkowo kandydaci byli lepiej wykwalifikowani, właśnie dzięki grom. Teraz żołnierze chcą podjąć współpracę z Duńską Federacją Sportów Elektronicznych, aby jeszcze bardziej poprawić efekty.

Zobacz: Mózg gracza znacząco różni się od zwykłego – potwierdzają badania

– Nadal jesteśmy zainteresowani w sprawdzaniu, jak gracze sprawdzają się jako żołnierze. Mają wiele umiejętności, które są do tego potrzebne, ale jest też wiele innych wymagań, aby móc funkcjonować jako żołnierz. W tym momencie nic nie jest pewne – skomentował Anders Bech.

Myślicie, że Wy sprawdzilibyście się w polskiej armii?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię