Strona głównaWiadomościHardwareAMD dopiero w 2020 roku ma konkurować z Nvidią. Szykują się spore...

AMD dopiero w 2020 roku ma konkurować z Nvidią. Szykują się spore zmiany w architekturze

Najnowsze pogłoski, pochodzące z GDC 2019, dotycząc nowych kart graficznych AMD. Jeśli się potwierdzą, to wygląda na to, że modele Navi 20 będą znacząco różnić się od tego, do czego przyzwyczaili nas Czerwoni.

Z informacji wynika, że AMD szykuje w tym momencie dwie generacje kart graficznych. W pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku, do sprzedaży mają trafić modele z architekturą Navi 10. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami mają one być następstwem Polarisów i być skierowane do mniej wymagających użytkowników. W uproszczeniu można powiedzieć, że będzie to średnia półka cenowa i wydajnościowa.

Zobacz: Pierwsze testy kart graficznych AMD Navi? Jak wypadają?

Dopiero potem, w 2020 roku, na sklepowych półkach mają pojawić się karty graficzne z architekturą Navi 20. To one mają konkurować z najwydajniejszymi modelami Nvidii i prawdopodobnie także Intela. Źródło pogłosek nie precyzuje tego zagadnienia, ale architektura Navi 20 ma wprowadzić fundamentalne zmiany w porównaniu do tego, co w tym momencie oferuje AMD. Jedną ze zmian ma być wprowadzenie własnej technologii Ray Tracingu, ale wygląda na to, że nie tylko o to chodzi. Wiemy też, że Navi 20 ma poprawić błędy i słabości poprzedników. Można domniemywać, że jednym z kluczowych elementów będzie ograniczenie zużycia energii.

Zobacz: Karty graficzne AMD Navi zadebiutują dopiero pod koniec roku

Jeśli chodzi o kwestie wydajności, to Navi 10 ma celować w poziom GTX 1080/RTX 2070. Z kolei Navi 20 miałoby konkurować z modelami RTX 2080/RTX 2080 Ti. Pytanie brzmi – czy do tego czasu, czyli 2020 roku, Nvidia nie zaprezentuje znowu czegoś lepszego? Jeśli tak, to AMD (jak do tej pory) będzie gonić konkurencję, zamiast samemu nadawać tempo.

Pamiętajcie jednak, że to tylko pogłoski i traktujcie jest z dużym przymrużeniem oka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię