Strona głównaGryAktualnościGran Turismo 7 na PS5 – Sony szykuje się do zapowiedzi?

Gran Turismo 7 na PS5 – Sony szykuje się do zapowiedzi?

Sony zarejestrowało w Argentynie nowe znaki towarowe związane z serią Gran Turismo. Czy to oznacza, że Japończycy szykują się do zapowiedzi nowej odsłony niemal legendarnych już wyścigów, czyli Gran Turismo 7?

Wygląda na to, że Sony szykuje się do prezentacji nowej części Gran Turismo. Jeden z użytkowników Reddita odkrył, że w zeszłym tygodniu – 4 czerwca – japońska firma zarejestrowała znaki towarowe związane z marką Gran Turismo, logo serii gier wyścigowych, a także studiem Polyphon Digital, które odpowiada za tę serię. Czy to oznacza, że Gran Turismo może być tytułem startowym na PS5?

Co ważne, rejestracji dokonano tego samego dnia, w którym pierwotnie miała się odbyć prezentacja gier na PlayStation 5, czyli 4 czerwca. Trudno uwierzyć, że to zbieg okoliczności. Prawdopodobnie właśnie tego dnia gra miała być pierwszy raz zaprezentowana i tym samym oficjalnie zapowiedziana. Dla nikogo nie powinno to być żadnym zaskoczeniem. W końcu Gran Turismo trafiało na każdą kolejną konsolę Sony, więc jest spore prawdopodobieństwo, że tak samo będzie w przypadku PlayStation 5.

Gran Turismo 7 tytułem startowym na PS5?

Plotki na temat Gran Turismo 7 krążą już od dłuższego czasu. Już wcześniej pojawiały się informacje, według których gra może być jednym z tytułów startowych na PlayStation 5. Jakby tego było mało, to Kazunori Yamauchi – szef Polyphon Digital – przyznał kilka miesięcy temu, że w tym momencie kluczowa jest dla nich płynność. Jego zdaniem na konsoli nowej generacji Gran Turismo 7 mogłoby działać w 120, a być może nawet w 240 klatkach na sekundę i to w rozdzielczości 4K Ultra HD.

Na razie musimy poczekać na oficjalną prezentację gier na PlayStation 5. Ta miała się odbyć 4 czerwca, ale została przełożona ze względu na napiętą sytuację w Stanach Zjednoczonych. Na razie Sony nie podało nowej daty, chociaż z opisu filmu na YouTubie dowiadujemy się, że niedługo może to nastąpić. Miejmy nadzieję, że właśnie wtedy oficjalnie zobaczymy Gran Turismo 7.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię