Advertisement
Strona głównaGryAktualnościPlayStation 5 – Sony publikuje aktualizację. Kiedy konferencja?

PlayStation 5 – Sony publikuje aktualizację. Kiedy konferencja?

Pierwotnie konferencja PlayStation 5 – The Future of Gaming miała się odbyć dzisiaj (4 czerwca) o godzinie 22:00 czasu polskiego. Jednak z powodu wydarzeń w Stanach Zjednoczonych została przełożona na bliżej nieznany termin. Teraz Sony opublikowało aktualizację. Ustalono już nową datę wydarzenia?

To właśnie dzisiaj o godzinie 22:00 czasu polskiego miała odbyć się konferencja PS5 – The Future of Gaming. Na niej Sony miał zaprezentować światu mnóstwo gier na konsolę nowej generacji, a być może także samą konsolę. Wszyscy czekaliśmy na ten moment z ogromnym zniecierpliwieniem. Przecież największy rywal – Microsoft – już dawno pokazał Xbox Series X, a także niektóre gry, które zostaną wydane na to urządzenie. Kogo prezentacja będzie lepsza? Kto szykuje ciekawsze gry? Która konsola lepiej będzie prezentować się koło telewizora czy monitora? Pytań przed wydarzeniem było wiele.

Sony odwołuje konferencję

Niestety, sytuacja w Stanach Zjednoczonych sprawiła, że kilka dni temu Sony oficjalnie ogłosiło, że przekłada PS5 – The Future of Gaming na bliżej nieznany termin. W USA przez wiele dni trwały zamieszki spowodowane śmiercią czarnoskórego Floyda George’a. Mężczyzna zginął przez jednego z funkcjonariuszy policji i to pomimo tego, że nie był agresywny i nie stawiał oporu. To rozwścieczyło Amerykanów i rozpoczęło ogólnoświatową dyskusję na temat rasizmu.

pad PlayStation 5

Wiele firm, w tym Sony, CD Projekt RED, Electronic Arts czy też Activision przełożyło zaplanowane wydarzenia. Możemy dyskutować czy to rzeczywiście w ramach solidarności, czy zwykłego PR-u, ale tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Faktem jest, że konferencja PS5 – Future of Gaming nie mogła się odbyć w wyznaczonym terminie.

Kiedy PlayStation 5 – The Future of Gaming?

Teraz Sony opublikowało niewielką aktualizację. W opisie filmu zapowiadającego wydarzenie pojawiła się informacja, według której Japończycy wkrótce podadzą nowy termin konferencji. Na ten moment nie wiemy, kiedy będziemy mieli okazję zobaczyć gry na PlayStation 5, ale sytuacja w USA powoli wraca do normy. Na tej podstawie możemy domniemywać, że PlayStation 5 – The Future of Gaming odbędzie się w przyszłym tygodniu. Być może znowu padnie na czwartek, tym razem 11 czerwca. Czas pokaże. Gdy tylko Sony coś ogłosi, to oczywiście damy Wam znać!

Aktualne ceny PlayStation 4:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię