Strona głównaKonsoleGran Turismo 7 – premiera potwierdzona na PS4 i PS5

Gran Turismo 7 – premiera potwierdzona na PS4 i PS5

Nareszcie po wielu miesiącach niedopowiedzeń oraz niejasnych komunikatów oraz zapewnień mamy oficjalne potwierdzenie, że Gran Turismo 7 trafi zarówno PS4 jak i na PS5.

Co ciekawe, oświadczenie o premierze zostało przekazane w dość dziwny sposób i nie bezpośrednio. Zostało ono uchwycone we wpisie dotyczącym gry Horizon Forbidden West, która ma odbyć się w 2022 roku.

Sony ujawniło datę premiery kontynuacji Horizon w ostatni czwartek, 2 września. Jednak wcześniej ogłoszono, że gracze PS4, którzy nie kupili specjalnej edycji nie będą mogli dokonać aktualizacji do wersji PS5. Jeżeli chcieliby zagrać w wersji PS4 na PS5 to będą musieli wyskoczyć z kolejnych 70 dolców.

Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment wydał oświadczenie, które cofnęło to stanowisko. Sony zmierzało początkowo uaktualnić wszystkie gry międzygeneracyjne a później dodać opłatę za taką zmianę. HFW zostało określone jako cześć programu bezpłatnej aktualizacji, ale z powodu opóźnienia premiery wypadło z okna. Ryan zdając sobie z tego sprawę potwierdził, że wersja na PS4 będzie aktualizowana za darmo do wersji PS5.

Dzisiaj jednak Sony wprowadziło opłatę w wysokości dolarów za każdy ekskluzywny tytuł z poprzedniej generacji jaki pojawi się na rynku. I w tym momencie wkracza właśnie Gran Turismo 7.

Oświadczenia Ryana, opublikowane na blogu PlayStation, jasno stwierdza, że GT7 będzie uwzględniony w tym schemacie w przyszłości.

Chciałbym również dzisiaj potwierdzić, że w przyszłości ekskluzywne tytuły dla różnych generacji na PlayStation (nowo wydane na PS4 i PS5) – zarówno cyfrowe, jak i fizyczne – będą oferować opcję cyfrowej aktualizacji z PS4 na PS5 za 10 USD. Będzie to dotyczyć kolejnych God of War i Gran Turismo 7, a także wszelkich innych ekskluzywnych tytułów na PS4 i PS5 dla różnych generacji wydanych przez Sony Interactive Entertainment.

To stwierdzenie jest jednoznaczne, w przeciwieństwie do wcześniejszych komunikatów. Podczas pierwszego ujawnienia GT7 zostało uznane za wyłączne na PlayStation 5. Od tego czasu zaobserwowaliśmy powrót do bardziej mglistego języka, takiego jak „wyłącznie na PlayStation” i „w przygotowaniu na PlayStation”.

Ostatecznie wygląda na to, że na rynek trafią dwie wersje GT7. To pierwsza bezpośrednia wzmianka o Gran Turismo 7 z oficjalnych źródeł jaka pojawiła się od dłuższego czasu. Możliwe, że PlayStation Showcase, które odbędzie się w przyszłym tygodniu zdradzi nieco więcej informacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię