Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGran Turismo 7 wykorzysta wszystkie możliwości PS5. Jakie?

Gran Turismo 7 wykorzysta wszystkie możliwości PS5. Jakie?

Gran Turismo 7 zostało oficjalnie zapowiedziane i prawdopodobnie będzie jednym z tytułów startowych na PlayStation 5. Sony obiecuje, że gra wykorzysta wszystkie możliwości konsoli nowej generacji i tym samym zaoferuje wrażenia, które wcześniej nie były możliwe do osiągnięcia.

Simon Rutter – vice szef PlayStation Europe udzielił wywiadu The Guardian, w którym opowiedział kilak ciekawych rzeczy na temat Gran Turismo 7. Jego zdaniem gra wykorzysta wszystkie możliwości konsoli nowej generacji, co ma się przełożyć na niesamowite efekty, z którymi gracze do tej pory nie mieli do czynienia. Oczywiście nie zabrakło nawiązania do bardzo szybkiego dysku SSD, który dla Sony zdaje się być najważniejszym elementem PlayStation 5.

– Czasy ładowania będą bliskie zeru w porównaniu do tego, co obserwowaliśmy w przeszłości – powiedział Simon Rutter.

Wiceszef europejskiego oddziału Sony nawiązał również do technologii 3D Audio, która ma podobno zmienić sposób, w jaki słyszymy gry i tym samym poprawić płynącą z tego immersję.

– Siedząc w kokpicie 3D Audio pozwoli usłyszeć grzmiący ryk silnika Ferrari za sobą lub przed sobą, a także rozpoznać różnicę między tym silnikiem, a hałasem silnika Maserati – dodał Rutter.

Gran Turismo 7

Nie zabrakło też tematu nowego kontrolera DualSense z wibracjami haptycznymi i adaptacyjnymi triggerami, które również zostaną wykorzystane przez Gran Turimo 7.

– Prowadząc samochód za pomocą kontrolera DualSense, będziesz miał inne uczucie w rękach od gładkiego, falistego asfaltu na torze wyścigowym, w porównaniu do wrażenia piasku na żwirowym torze. Naciśnięcie miękkiego pedału przyspieszenia będzie się różniło od naciśnięcia sztywnego pedału hamulca lub dźwigni zmiany biegów.

Na ten moment nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje Gran Turismo 7. Jest szansa, że będzie to jeden z tytułów startowych na PlayStation 5. Z drugiej strony Sony nie poinformowało, że gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, więc może będziemy musieli na nią jeszcze trochę poczekać.

Gran Turismo 7 w 120 klatkach?

Kilka miesięcy temu Kazunori Yamauchi – prezes Polyphon Digital – przyznał, że nad wyższą rozdzielczością bardziej ceni sobie większą płynność. Dlatego, w jego opinii, 4K Ultra HD jest w pełni wystarczające i chciałby, aby GT7 działało przynajmniej w 120 klatkach na sekundę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVGC
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię