Strona głównaGryAktualnościUbisoft pracuje nad nową grą z otwartym światem?

Ubisoft pracuje nad nową grą z otwartym światem?

Wygląda na to, że Ubisoft pracuje nad nową grą z otwartym światem, jak wynika z ankiety, która wyciekła na Reddicie. Francuskie studio zapytało w niej graczy, co najbardziej lubią w tego typu produkcjach.

Ubisoft ma w swoim portfolio wiele gier z otwartym światem, które cieszą się dużą, a czasami wręcz ogromną popularnością. Wystarczy wymienić chociażby serie Far Cry, Assassin’s Creed, Watch Dogs, The Division, Ghost Recon, a ostatnio także niedawno zapowiedziane Gods and Monsters. Wkrótce może do tej listy dołączyć kolejny, zupełnie nowy tytuł. Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z ankiety stworzonej przez Ubisoft, która wyciekła za pośrednictwem Reddita.

We wspomnianej ankiecie deweloper i zarazem wydawca pyta zainteresowanych graczy o wiele aspektów związanych z grami z otwartym światem. Padają pytania o to, jak ważne są historie życia głównych bohaterów, zamiłowanie do wszelkiej rodzaju zagadek i labiryntów, a także inne i zarazem ulubione gry z otwartym światem, w które użytkownicy grali. Niestety, dokument w żaden sposób nie ujawnia, o jakiego rodzaju produkcję może chodzić. Zresztą nawet jeśli chodzi o konkretny tytuł, to prawdopodobnie jest on jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji i twórcy badają aktualne preferencje graczy.

Nowa czy już znana gra Ubisoft?

Poza tym ankieta może tak naprawdę dotyczyć już znanej lub zapowiedzianej gry. Być może chodzi o Gods and Monsters, może o kolejną odsłonę Assassin’s Creed, która powstałaby po Valhalla, a może trzecią część The Division lub kolejne Ghost Recon? Możliwości jest naprawdę wiele, tym bardziej w przypadku tak dużej firmy jak Ubisoft z niezwykle bogatą historią.

Francuzi, jak już wcześniej wspominałem, mają w swoim portfolio mnóstwo gier, które można podciągnąć pod kategorię „produkcji z otwartym światem”. Nie będę jednak ukrywał, że chętnie zobaczyłbym coś kompletnie nowego, zamiast kolejne części tych samych serii. W dzisiejszych czasach stawianie na nieznane marki jest odważne i coraz rzadziej spotykane. Wielu twórców woli stawiać na już sprawdzone rozwiązania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię