Strona głównaEsportRiot Games zapowiada esportową ligę Valorant

Riot Games zapowiada esportową ligę Valorant

Riot Games oficjalnie zapowiedziało esportową ligę w grę Valorant. Ignition Series, bo tak się właśnie nazywa, rozpocznie się już w tym miesiącu i rozegra się w trzech regionach.

Riot Games ujawniło plany esportowe dla gry Valorant. Już w tym tygodniu wystartuje seria turniejów o nazwie Ignition Series. W tym momencie zaliczają się do niej trzy wydarzenia – G2 Invitational dla Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, Rage Valorant Japan dla Japonii oraz jeszcze niezapowiedziany turniej dla Ameryki Północnej, który rozpocznie się między 26 a 28 czerwca.

Valorant – liga esportowa

Już w tym tygodniu rozpocznie się pierwszy z turniejów, czyli G2 Invitational z pulą nagród 15 tys. euro. Zawody rozegrane zostaną w dniach 19-21 czerwca i wezmą w nich udział drużyny z Wielkiej Brytanii, krajów nordyckich, Polski, Francji, krajów Beneluksu, Półwyspu Iberyjskiego oraz krajów Dach, czyli niemieckojęzycznych. Co ciekawe, kapitanowie zespołów nie będą wiedzieć, kto znajdzie się w ich drużynach. Składy poznają dopiero dzień przed turniejem. G2 twierdzi, że takie podejście ma nagradzać zespołowość, dobrą komunikację i umiejętność adaptacji. Z drugiej strony dodaje też trochę dramatyzmu.

Z kolei Rage Valorant Japan zostanie rozegrane w bardziej tradycyjny sposób z 16 drużynami. Co prawda pula nagród będzie zdecydowanie mniejsza, bo wyniesie 500 tys. jenów (około 4,1 tys. euro), ale w zawodach wezmą udział profesjonalne drużyny, między innymi: DetonatioN Gaming oraz Jupiter. Najmniej wiemy o turnieju dla Ameryki Północnej, bo ten nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany. Riot Games potwierdziło jedynie, że rozpocznie się w dniach 26-28 czerwca. Co więcej, w tym samym terminie zostanie rozegrany kolejny turniej w Europie, którego szczegółów również nie znamy.

Valorant Ignition Series - plan

Riot Games, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na razie pozwala różnym firmom na organizowanie turniejów esportowych w Valoranta. Prawdopodobnie z czasem powstanie franczyza, w ramach której twórcy sami stworzą własną ligę, na wzór League of Legends. Póki co Riot Games przyjmuje model podobny do Valve o Counter-Strike: Global Offensive.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię