Advertisement
Strona głównaGryAktualnościW Gray Zone wrócimy do klimatów Commandos i X-Com

W Gray Zone wrócimy do klimatów Commandos i X-Com

Ta wiadomość powinna ucieszyć fanów RTS-ów. Jednak gatunek ten nie umarł tak całkowicie, co udowodnić chcą twórcy ze słowackiego studia Eastworks.

Ich najnowszy projekt ma być zatytułowany Gray Zone i być “exclusivem” dla PC – a to oznacza prawdopodobnie starego, dobrego RTS-a, choć nie takiego “czystej krwi”. Zapowiadają bowiem, że gra ma mieć elementy RPG. Historia dziać będzie się w odległej przyszłości i opowiadać historię zbuntowanego niewolnika, który zbiera armię do walki z zastanym porządkiem.

Zobacz: New World MMORPG – szykuje się kolejny sieciowy hit

Gra toczyć się będzie na co najmniej kilku planetach, a twórcy obiecują wyraziste postacie i sporą dawkę dialogów. Charakterystyczną cechą gry ma być spory arsenał uzbrojenia oraz aktywna pauza. Powrócimy w niej do czasów takich hitów jak Commandos czy X-Com, a to między innymi za sprawą izometrycznego spojrzenia na mapę.

Zobacz: Songs of Conquest – strategia w klimatach Heroes of Might – Magic III oraz serii Settlers

Niecierpliwych uspokajamy, na Gray Zone nie trzeba będzie długo czekać, bo gra pojawi się już w marcu w Early Access. Będzie wtedy dostępnych pięć z siedmiu misji z 1. etapu kampanii. Potem będą do gry trafiać kolejne scenariusze. Natomiast będzie to jedyne ograniczenie – pod względem wykonania oraz technicznym autorzy zapowiadają całkowicie pełnowartościową grę już od samego początku.

Gray Zone prezentuje poniższy zwiastun:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię