Advertisement
Strona głównaGryAktualnościNew World MMORPG – szykuje się kolejny sieciowy hit

New World MMORPG – szykuje się kolejny sieciowy hit

Amazon pokazał, że potrafi odnaleźć się w różnych gałęziach biznesu. Tym razem ekipa Jeffa Bezosa pokazuje, że całkiem sprawnie radzi sobie również z game devem. MMORPG New World. Zapowiada się bardzo zacnie. Zobacz pierwszy zwiastun.

Podczas gali The Game Awards został zaprezentowany trailer New World. Twórcą gry jest Amazon a na wyprawę ruszymy już w maju 2020. Tytuł jest inspirowany grą Age of Exploration, stąd też nazwa gry.

Zobacz: Final Fantasy VII Remake ekskluzywny dla PS4, ale… tylko na rok

Akcja New World została osadzona na wyspie Aeterum, która jest źródłem pozyskiwania magicznej substancji o nazwie Azoth. Daje ona życie wieczne oraz magiczną moc, przez co jest bardzo pożądana i jest główną przyczyną konfliktu.

W grze zostanie zaimplementowany system walk gildii oparty na osadach i fortach, w którym gracze będą toczyć pojedynki w grupach 50 na 50. Do tego aktywny system walki, w którym musimy celować i atakować oraz bezklasowy system postaci, w którym mamy drzewka umiejętności.

Zobacz: Psyonix zmniejsza ceny kosmetycznych przedmiotów w Rocket League

Ekipa serwisu Eurogamer miała okazję zamienić kilka słów z reżyserem gry – Scotem Lane’em. Został on zapytany o związki gry z kolonializmem oraz czasach Nowego Świata. Jak przyznał Lane:

Kolonializm: nie da się dobrze opowiedzieć o tym historii. U nas tego niema. Akcja nie dzieje się w Ameryce. Mie ma na tej wyspie niczego z historii Ameryki. Nie ma tam nic, co wiązałby nas z Ameryką. To wyspa na środku Atlantyku. To może być coś, co ludzie uważali wówczas za Atlantydę lub Terra Australis Incognita. Ludzie, którzy tu mieszkają przybyli tutaj. Ta wyspa była niezamieszkana. Wszyscy, którzy tu są, przybyli z chciwości lub chęci kontrolowania Azothu [Źródła magii] i taką historię opowiadamy.

Dalej Lane opowiadał o samej grze. Według przekazanych przez niego informacji system walki ma być inspirowany Dark Souls, nie będzie on aż tak trudny, jednak pojedynki będą dość wymagające. New World chce w ten sposób odejść od tradycyjnej walki MMO, w których to statystyki oraz losowość decydują o trafieniu i obronie. Duże znaczenie zatem będzie miała liczebność wrogów. Najważniejsze jednak będą umiejętności graczy. Niezależnie od tego na jakim poziomie jest przeciwnik zawsze może stanowić śmiertelne zagrożenie jeżeli przewyższa nas umiejętnościami.

New World będzie dostępny na PC, wersja na konsole nie była jak na razie rozważana. Gra tafi do sprzedaży już w maju 2020 roku. Miesiąc wcześniej rozpocznie się zamknięta beta, do której dostęp będą mieli posiadacze preorderów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceeurogamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię