Strona głównaGryAktualnościGry z Bethesda.net trafią na Steam. Wśród tytułów m.in. Fallout 76, Rage...

Gry z Bethesda.net trafią na Steam. Wśród tytułów m.in. Fallout 76, Rage 2 i Doom Eternal

Jeszcze przed premierą Fallout 76, Todd Howard przekonywał, że umieszczanie gier na Bethesda.net zamiast na Steam jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Miało to ułatwić pracę deweloperów nad poprawkami i sprawniejszym udostępnianiem nowej zawartości. Teraz sytuacja odwróciła się o 180 stopni i gry z autorskiej platformy trafią również na Steam.

Informacja o udostępnieniu gier z Bethesda.net na Steam została zamieszczona na oficjalnym koncie Bethesdy na Twitterze. Już wkrótce będziemy mogli zakupić steamowe wersje Fallout 76, Rage 2, Doom Ethernal, Wolfenstein: Youngblood oraz Wolfenstein: Cyberpilot.

Zobacz: Fallout 76 nie pojawi się na Steamie. Dlaczego?

Pierwszy z tytułów na platformę Valve trafi jeszcze w tym roku. Kolejne pojawią się tam w dniu swojej premiery. Równolegle każdy z nich będziemy mogli nabyć również na platformie Bethesda.net. Wygląda na to, że Bethesda zmieniła strategię działania, jeszcze jakiś czas temu udostępnianie gier na własnej platformie miało zapewniać łatwiejsze wsparcie techniczne graczy i przygotowywanie aktualizacji.

Rage 2 również miało być dostępne wyłącznie na platformie Bethesdy. Przynajmniej taka była oficjalna wersja jeszcze do grudnia zeszłego roku. Możliwe, że obie platformy na nowo łącza siły aby przeciwdziałać coraz większej konkurencji ze strony Epic Game Store. Chociaż Fallout 76 nie jest najlepszą kartą przetargową.

Zobacz: Rage 2 niedostępne na Steam – czy Bethesda całkowicie zrezygnuje z platformy Valve?

Na razie nie wiadomo czy posiadacze Fallout 76, po udostępnieniu tytułu na Steam będą mogli również z niego korzystać bez konieczności ponownego zakupu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię