Strona głównaGryAktualnościRage 2 niedostępne na Steam - czy Bethesda całkowicie zrezygnuje z platformy...

Rage 2 niedostępne na Steam – czy Bethesda całkowicie zrezygnuje z platformy Valve?

Rage 2 może pójść przykładem Fallout 76, ale bez obaw nie chodzi o to, że ma być kiepskie i pełne błędów, tylko o jego dostępność. Wygląda na to, że gra nie będzie dostępna na Steam tylko na platformie Bethesda.net.

Sprawa ostatecznie nie jest rozstrzygnięta, ale podejście Bethesdy do przedsprzedaży może dawać pewne wskazówki, co do tego czy gra będzie dostępna na platformie Valve. Obecnie Rage 2 nie ma swojej strony na Steam, z kolei jest możliwość zamówienia gry w przedsprzedaży za pośrednictwem Bethesda.net. Dodatkowo gra w żaden sposób nie jest powiązana z DRM Steam, tak jak Prey.

Zobacz także: Wydania gier na Steam opóźnione lub anulowane, wszystko przez Epic Games Store

Jakiś czas temu Pete Hines komentował dostępność Fallout 76 studia na Steam:

Nie powiedzieliśmy, że wszystkie przyszłe gry nie będą dostępne na platformie Steam, powiedzieliśmy, że „TA gra będzie dostępna wyłącznie na Bethesda.net”. Czujemy, że najlepszym sposobem, abyśmy mogli zapewnić jak najlepsze wrażenia i służyć naszym klientom i zajmować się nimi bezpośrednio.

W ostatnim czasie w sprawie Steam robi się małe zamieszanie. Niedawno Epic ruszył ze swoim swoją platformą i kusi deweloperów znacznie niższymi oplatani niż konkurencja. Powoduje to, że część z nich przenosi się ze swoimi tytułami do Epic. Dodatkowo deweloperzy coraz wyraźniej widzą, że Valve ze swoimi horrendalnymi opłatami wynoszącymi 30% zysku przesadza, i dali dobitnie znać w corocznej ankiecie.

Premiera Rage 2 wyznaczona jest na 14 maja 2019. Czy uzależniacie zakup gry od tego czy znajduje się na Steam? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię