Strona głównaGryAktualnościGollum bohaterem kolejnej gry spod znaku Władca Pierścieni

Gollum bohaterem kolejnej gry spod znaku Władca Pierścieni

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Śródziemia i twórczości J.R.R. Tolkiena. Deadalic Entertaiment zapowiedziało przygodową grę narracyjną skupioną wokół Golluma i jego podwójnej osobowości. Gra będzie zatytułowana The Lord of the Rings: Gollum, co wydaje się dość oczywiste.

Planowana data premiery to 2021 rok. W przeciwieństwie do ostatnich gier ze Śródziemia, które czerpią garściami z filmowej trylogii Petera Jacksona, Gollum będzie opierał się wyłącznie na twórczości Tolkiena. Gra powstaje we współpracy Deadalic oraz Middle-earth Enterprises, posiadającej prawa do Władcy Pierścieni i Hobbita. Co więcej, Gollum będzie pierwszym tytułem wyprodukowanym w ramach umowy, która zakłada również kolejne gry.

Zobacz: Władca Pierścieni przeniesiony do Skyrima. Mod jakiego jeszcze nie było

W rozmowie z The Hollywood Reporter, dyrektor generalny Deadalic, Caersten Fichtelmann, wyjaśnił dlaczego to właśnie Gollum został wybrany na głównego bohatera gry.

Masz już duży konflikt w samej postaci, dwa głosy rozmawiają z Tobą przez cały czas, co jest dobrym powodem dokonywania wyborów. W grze wybieramy pomiędzy decyzjami Smeagola lub Golluma.

Fichtelmann wyjaśnił również, w jaki sposób Deadalic stało się partnerem przy tworzeniu gry ze świata Tolkiena. Właściciele praw do marki poszukiwali kogoś, kto skupi się interpretacji książek i stworzy grę nastawioną na historię i narrację, dając graczom odpoczynek od dynamicznych Cień Wojny i Cień Mordoru. Tym razem zamiast walki mieczem, główny nacisk będzie postawiony na skradanie.

Zobacz: Znamy czas i miejsce wydarzeń w serialu Władca Pierścieni

Premiera gry w 2021 na PC oraz konsole, jakie będą w tym czasie dostępne, co można potraktować jako potwierdzenie, że next geny będą już dostępne. Sama data premiery gry zbiegnie się również z premierą serialowego Władcy Pierścieni produkcji Amazon.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceign
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię