Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGTA 4: nie kupicie już hitu Rockstar na Steam. Nikt nie wie...

GTA 4: nie kupicie już hitu Rockstar na Steam. Nikt nie wie dlaczego

Strona Steam dla Grand Theft Auto 4 nie pozwala już graczom zakupić kolejnych kopii gry, choć nie podaje żadnego wyjaśnienia dlaczego.

To nie pierwszy przypadek kiedy gry z serii Grand Theft Auto znikają ze Steam – wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w 2012 roku w przypadku GTA Vice City. Chodziło wtedy o problem z prawami autorskimi do utworu Wanna Be Startin’ Something Michaela Jacksona, która leciała w jednej ze stacji radiowych. Jednak trudno przypuszczać, by teraz powód był podobny, bo GTA 4 miało już takie problemy, z powodu których trzeba było zmieniać część utworów dla stacji Vladivostok FM – ale nie spowodowało to usunięcia gry ze sklepu Valve.

Zobacz: GTA 5 dostaje moda z rewelacyjnie odwzorowanym Vice City

Inna możliwość jest taka, że Valve ma problem z generowaniem kluczy, niezbędnych dla usługi Games For Windows Live, której GTA 4 wymaga. Być może pula dostępnych kluczy po prostu się skończyła lub są problemy ze zdobywaniem kolejnych. Jeśli to jest przyczyną problemu, może doczekamy się sytuacji, w której Rockstar po prostu rozdzieli grę i usługę Microsoftu.

Zobacz: Xbox Series X z trybem Windows do obsługi Steam i Epic Games Store?

Kolejną i chyba najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że po prostu Rockstar planuje przeniesienie gry na własny launcher. Najważniejsze jednak jest to, że każdy, kto zakupił wcześniej swoją kopię GTA 4, zachowa ją i będzie mógł odpalić w dowolnym momencie w przyszłości.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię