Advertisement
Strona głównaKonsoleE3 2020 bez Sony? Firma może zorganizować własną imprezę

E3 2020 bez Sony? Firma może zorganizować własną imprezę

W ubiegłym roku po raz pierwszy od dwudziestu lat Sony nie pojawiło się na targach E3 i przez ten czas nie zdradzało żadnych informacji na temat swoich gier. Wygląda na to, ze firma chce podążać swoją drogą i również w tym roku również nie pojawi się na E3 2020, ale może zorganizować swoją własną imprezę.

Według napływających z różnych źródeł informacji Sony w tym roku po raz kolejny nie pojawi się na targach E3. Te same źródła informują o dużym prawdopodobieństwie, że Japończycy zorganizują swoją własną imprezę gamingową. W zasadzie byłoby to też zgodne z wypowiedziami prezesa firmy dwa lata temu:

W miarę rozwoju branży Sony Interactive Entertainmnent wciąż szuka pomysłów i okazji do zaangażowania społeczności. Fani PalyStation są dla nas całym światem i zawsze chcemy wprowadzać innowacje, myśleć inaczej i eksperymentować z nowymi sposobami na ich zachwycanie.

W rezultacie postanowiliśmy nie brać udziału w E3 2019. Badamy nowe i znane sposobny na zaangażowanie naszej społeczności w 2019 roku i nie możemy doczekać się, aby podzielić się z Wami naszymi planami.

Na ten moment Sony nie potwierdziło jeszcze swoich planów na E3 2020, ale seris VGC informuje, że nie zobaczymy na tegorocznym E3 PlayStaion 5. Niektórzy analitycy jak Wedbush Securities Michael Pachter uważają, że nie jest to prawda. I wydaje się, że mają rację, zrezygnowanie z E3 w momencie gdy na rynek wchodzą konsole nowej generacji będzie oddaniem pola walki Microsoftowi, na co Sony nie może sobie pozwolić.

Zobacz: Phil Spencer pokazał układ SoC konsoli Xbox Series X

Alternatywą jest zorganizowanie przez Sony wystąpienia z PlayStation 5 podczas E3, aby w ten sposób uzupełnić informacje o PS5 ujawnić gry i pochwalić się systemem. Według rożnych źródeł Sony planuje ujawnić PlayStation 5 podczas specjalnego wydarzenia w lutym, a obecność na E3 miałby uzupełnić tylko to co zostanie wkrótce ogłoszone.

Na razie Sony nie odnosi się do tego i wszystko pozostaje w sferze spekulacji i domysłów. Gdy będziemy wiedzieli więcej w temacie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetweaktown
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię